ULUSAL KANAL


 

ULUSAL KANAL HAKKINDA

Ulusal Kanal ilk yayınlarına İstanbul’dan yerel tv kanalı olarak başlamıştır. Ulusal Kanal, 1995 yılında İstanbul Televizyonu olarak televizyon lisansı almıştır. 1995 yılında Kablo TV içinde yer almasına rağmen RTÜK ve Türk Telekom tarafından yayından çıkarılmıştır. Mahkemeler, Ulusal Kanal’ın açtığı davalar sonucunda, 100.000 dolara satın aldığı kanalda yayın yapma hakkını iade etmesine rağmen, RTÜK ve Türk Telekom mahkeme kararlarını uygulamayarak Ulusal Kanal’ın yayınlarına izin vermemiştir. Ulusal Kanal 2000 yılına kadar verici sayılarını arttırarak 29 Ekim 2000 tarihinde İstanbul’da yayına başlamıştır. Ulusal Kanal’ı Şubat 2002 ayında uydudan yayına, 25 Ocak 2003 tarihinde Türkiye çapında karasal yayın yapmaya başlamıştır. Ulusal Kanal halen 49 ilde karasal yayınla izlenebilmektedir. Ayrıca uydu yayını ile Avrupa, Asya ve Afrika’da izlenebilmektedir. Ulusal Kanal haber kanalı olarak yayınlarına devam etmektedir. Ulusal Kanal’ı Türksat 4A uydusundan izleyebilirsiniz. Ulusal Kanal’ı internetten canlı yayın, şifresiz, kesintisiz, HD kalitesinde izlemek için bedavacanlitv.com’u ziyaret ediniz.

Ulusal Kanal Yeditepe İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde yayın yapmaktadır. Ulusal Kanal’ın sahibi Yalçın Büyükdağlı’dır. Türkçe yayın yapan Ulusal Kanal’ın genel merkezi İstanbul Beyoğlu’ndadır.
Ulusal Kanal Ergenekon Davası sürecinde sık sık gündeme gelmiştir. Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, Haber Dairesi Koordinatörü Serhan Bolluk, Yönetim Kurulu üyesi Adnan Akfırat, Ankara Haber Müdürü Hikmet Çiçek ve İzmir Temsilcisi Hayati Özcan Ergenekon Davası kapsamında 21 Mart 2008 yılında gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. 2008 yılının 23 Temmuz’unda Konya merkezli yapılan operasyonda Ulusal Kanal Mersin temsilcisi Yusuf Buldu, reklam sorumlusu Nuran Gökdemir ve Ulusal Kanal danışmalarından Profesör Doktor Uçkun Geray gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan, diyabet hastası olan Profesör Doktor Uçkun Geray olumsuz ve uzun seyahat koşullarının ağırlığı, ilaç ve tedavisindeki aksamalar sonucu vefat etmiştir. Ulusal Kanal’da program yapan Erol Manisalı Ergenekon Davası kapsamında 13 Nisan 2009 yılında tutuklanmıştır. Erol Manisalı kanser teşhisi ve ameliyatın ardından tahliye edilmiştir. Ulusal Kanal çalışanlarından 10. gözaltına alınan kişi Teoman Alili olmuştur. Teoman Alili 11 Ağustos 2009 tarihinde gözaltına alınmıştır. 28 Ağustos 2009 tarihinde Hayati Özcan ve Teoman Alili serbest bırakılmıştır. Daha sonra Teoman Alili Türk vatandaşı olmadığı için sınır dışı edilmiştir.
Ulusal Kanal’da yayınlanıp en çok izlenen programlardan biri Ali Tezel’e Sorun programıdır. Ali Tezel’e Sorun programı Ulusal Kanal’da Pazartesi günleri saat 15:00’de yayınlanmaktadır. Ali Tezel’e Sorun programında Ali Tezel sosyal güvenlikle ilgili bilgiler verip, vatandaşlardan gelen soruları cevaplamaktadır. Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel 10.09.1966 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ali Tezel Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra Nevşehir’de sağlık memuru olarak görev yapmıştır. Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde çalışırken Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etmiştir. 1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde çalışırken, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünü 1993 yılında bitirmiştir. 1995 yılında yapılan sınavla SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden şifresiz izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

One thought on “ULUSAL KANAL

  1. ilhansert diyor ki:sn.Ali bey habertürk te bir söyleşide hükümetin emgçilkklçllili ikinci bir uzatma gündemi olduğundan bahsettiniz.unutmasınlarki bir koyundan iki deri çıkmaz.yazıktır ayıptır.ben 5 yıl beklemişim zaten bir 5 yıl daha dayanacak ne gücüm nede halim var.çünki işsizim.ben iş buldukça gündelik işlerde çalışarak yemeyip içmeyip günlerimi pirimlerimi ödemişim.devletime yük olmadan.işsizliğin olduğu bir memlekette bunu başarmak kolaymı.kanun hükmünde kararnamelerle gece yarısı operasyonlerıyla bu kanunları çıkaran bakanları vekilleri ayıplıyorum.2000 kırizinin faturası bana 5 yılla 50 bin tl yük yükledi.krizi benmi çıkardım.buradan sesleniyorum devleti yönetenlere beceriksizliğinizi daha fazla bu millete yüklemeyin yeter artık Ben 25 10 1966 doğumlu SSK 20 10 1983 giriş ve 5260 gün prim son ödemem 2006 kasımında bitti.ne kadar maaşla ne zaman emekli olurum.saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.