TRT SPOR

  

SPOR KANALLARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

TRTSPOR HAKKINDA :

TRT Spor‘un genel merkezi Ankara’dadır. 9 Ağustos 2010 yılında kurulmuştur. Adında da anlaşılacağı üzere spor yayınları yapan televizyon kanalıdır. TRTSPOR’un sahibi Türkiye Radyo Televizyon Kuruluşudur. Türkçe yayın yapan Trtspor Türkiye’ye yayın yapmaktadır. TRTSPOR’u Türksat 3A ve Türksat 4A uydularından izleyebilirsiniz. İnternetten TRTSPOR’u kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. TRTSPOR karasal yayın ile Türkiye’nin tamamından izlenebilmektedir. Ağırlıklı olarak futbol yayınları yapmaktadır. TRT Spor’un günümüze kadar yayınladığı önemli spor organizasyonları arasında Almanya 1. Ligi (Bundesliga), İngiltere Federasyon Kupası, PTT 1. Lig Maçları, 2010 ve 2014 Dünya kupası bulunmaktadır.

TRT Spor‘da Cumartesi ve Pazar günleri Saat 21:30 Futbol Arenası adında spor programı yayınlanmaktadır. Futbol Arenası programında Spor Toto Süper Lig maçlarının özetleri ve tartışmalı pozisyonları yayınlanmaktadır. TRT Spor Futbol Arenası programının futbol yorumcuları Sergen YALÇIN ve Erman TOROĞLU’dur. Futbol Arenası programının sunucusu Göktuğ SEVİNÇLİ’dir.Futbol Arenası programında Cumartesi günü, Cumartesi oynanan maçlar, Pazar günü, Pazar günü oynanan maçlar sıcağı sıcağına yorumlanmaktadır. Futbol Arenası programının tekrarı aynı gün Saat 01:00’dan sonra TRT Spor’da yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper lig’de Cuma günü oynanan maçların özet görüntüleri, tartışmalı programları Saat 22:00’de başlayan Futbol Gecesi programında yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig Pazartesi maçlarının özetleri Pazartesi Saat 22:00’de yayına giren Futbol Arenası programında yayınlanmaktadır.

TRT Spor kanalının spor programı Futbol Gecesi’nde Spor Toto Süper Lig’de Cuma günü oynanan maçların özet görüntüleri ve tartışmalı programları konuşulmaktadır. Futbol Gecesi Programının konukları Beşiktaş’ın eski futbolcularından Ali GÜLTİKEN ile Galatasaray’ın eski oyuncusu ve kaptanı Cüneyt TANMAN’dır. Futbol Gecesi programını Levent ÖZÇELİK sunmaktadır.

TRT Spor kanalında UEFA Şampiyonlar Ligi maç özetleri, UEFA Avrupa Ligi maç özetleri, Spor Toto Süper Lig maçlarını özetleri, İtalya Serie A Maç özetleri, Fransa Ligi maç özetleri, Almanya Ligi (Bundesliga) maç özetleri, İspanya Ligi (La Liga) maç özetleri haftanın değişik gün ve saatlerinde yayınlanmaktadır.

PTT 1. Lig’de oynanan Haftanın maçlarının özet görüntüleri ve tartışmalı pozisyonları Cumartesi ve Pazar günleri yayınlanan “Hedef Süper Lig” adlı programda tartışılmaktadır. Hedef Süper Lig programının sunuculuğunu Birol REÇBER yapmaktadır. Programın yorumcuları Sadık İLHAN ve Hayri ÜLGEN’dir.
TRTSPOR’UN YAYINLADIĞI BAZI SPOR ORGANİZASYONLARI :
1) Almanya Bundesliga maçları şifresiz yayınlanıyor.
2) İngiltere Federasyon Kupası maçları şifresiz yayınlanıyor.
3) PTT 1. Lig karşılaşmaları şifresiz yayınlanıyor.
TRTSPOR’un internet sitesinde Spor Toto Süper Lig, PTT 2. Lig, Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 3. Lig, Türkiye Kupası, Futbol Milli Takımları, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, Dünyadan Futbol, 2014 Dünya Kupası, Kadınlar Futbol, Transfer Gündemi, EURO 2016 ile ilgili haberleri ayrı kategoriler halinde bulabilirsiniz. Sitede bir çok haber video olarak ta sunulmaktadır. TRTSPOR internet sitesinde ve TRTSPOR yayınlarında gün içinde oynanan maçların anlık skorları da yer almaktadır. Gün içinde dünyanın değişik lig ve kupalarında oynanan maçların anlık skorlarını vermesi nedeniyle TRTSPOR bir çok iddaa sever tarafından takip edilmektedir.

TRT Spor Frekansı :

Türksat 4A Frekans: 11.096, POL: H ,Sembol: 30000, FEC: 5/6 (SD)
Türksat 3A Frekans: 11054, POL: V, Sembol: 30000, FEC: 3/4 (HD)
Eutelsat 7A Frekans: 10.762, POL: V ,Sembol: 30000, FEC: 3/4

PLATFORM KANALLARI
Digitürk : 86. kanal (SD/HD), D-Smart: 86. kanal (SD/HD), Tivibu: 93. kanal (SD)-379. kanal (HD), Teledünya: 136. kanal (SD)-97. kanal (HD)

Güncel TRTSPOR rtmp kodu/m3u8 adresi :

http://38.117.88.254:7777/TRTSport_HD/TRTSport_High.m3u8

One thought on “TRT SPOR

  1. trt spor da maç özetleri çok net izleyebilyorum. gerçekten takılmadan tv izlemek için güzel yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.