TRT HABER

 

 


 

TRT HABER HAKKINDA :

TRT Haber 18 Mart 2010 yılında yayına başlamıştır. Daha önceki adı TRT 2’dir. Sahibi Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’dur. TRT Haber‘in genel merkezi Ankara’dır. TRT HABER karasal antenle Türkiye’nin tamamında izlenebilmektedir. Ayrıca TRT HABER’i Türksat 4A ve Türksat 3A uydularından Digitürk 55. kanaldan (HD), D-Smart 32. kanaldan (SD ve HD), Türksat TKGS 10. kanaldan (HD) ve 67. kanaldan (SD), Filbox’tan, Kablo TV S5’ten, Teledünya 10. kanaldan (HD) ve 44. kanaldan (SD), Tivibu 55. kanaldan (SD) ve 300. kanaldan (HD) izleyebilirsiniz. İnternetten TRT HABER’i takılmadan, donmadan, kesintisiz, HD kalitesinde, canlı yayınlarla izlemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
TRT HABER’DE YAYINLANAN BAZI PROGRAMLAR :
1) Derin Analiz : Hasan KURTULMUŞ’un yönetiminde sunulan programda Yiğit BULUT güncel olayları yorumlamaktadır. Derin Analiz Programı Cuma günleri 22.30’da.
2) Ayrıntı : Ayrıntı programını Fahrettin ALTIN hazırlayıp sunuyor. Ayrıntı Programı TRT HABER’de Cuma günleri Saat 23:10’da yayınlanmaktadır.
3) 3 Gün : 3 Gün programı Çarşamba günleri saat 22:00’de TRT HABER ekranlarında. 3 Gün programında Mustafa KARTOĞLU ile Yıldıray OĞUR gündeme ilişkin konular hakkında konuşuyorlar.
4) Sağlık Olsun : Sağlık Olsun programını Esra KAYA sunmaktadır. Programda doğru ilaç kullanımı, doktor kontrolü olmadan kullanılan ilaçların olumsuz etkileri konularında izleyiciler bilgilendiriliyor. Sağlık Olsun programı Cuma günleri Saat 09:30’da TRT HABER ekranlarında.
5) Yarından Önce : Yarından Önce programı haber-analiz programıdır. Programı Gökhan GÖKÇE sunmaktadır. Yarından Önce programında Siyasetin öne çıkan başlıkları konuşulmaktadır. Programda canlı bağlantılarla olay yerlerine bağlanılmaktadır. Yarında Önce programında sadece siyaset değil, kültür, spor, edebiyat, ekonomi haberlerinden öne çıkanlarda yer almaktadır. Yarından Önce programı TRT HABER’de hafta içi her gün Saat 23:00’de ekranlara geliyor.
6) Bilgiden Bilince : Tıp bilinci, Tıbbın tarihsel gelişimi, Şifa Kaynakları, alternatif tıp yöntemlerinin konuşulduğu Bilgiden Bilince Her Pazar Saat 09:05’te TRT HABER ekranlarında.
7) Afrika’nın Rengi : Afrika Kıtası’nın tanıtıldığı belgesel hafta içi her gün saat 11.35’te TRT HABER’de ekranlara geliyor.
8) Çizgi Mola : Hafta içi her gün Saat 20:40’ta TRT HABER ekranlarında.
9) Açı : Açı programını Profesör Çağrı ERKAN sunmaktadır. Açı programında Türkiye ve Dünya’da yaşanan gelişmeler değerlendirilmektedir. Açı programı Perşembe günleri Saat 21:30’da TRT HABER ekranlarında.
10) Yavaş Şehirler : Yerel dokuyu korumayı amaç edinen program Pazartesi günleri saat 18:30’da TRT HABER ekranlarında.
11) Kayıp Hazinelerin İzinde : Kayıp Hazinelerin Programında ülkemizden kaçırılan Osmanlı eserleri araştırılıyor. Kayıp Hazinelerin İzinde programı Pazar günleri Saat 14:10’da TRT HABER’de.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

TRT Haber Frekansı :

Uydu: Türksat 3A Doğu 42ºE / Türkiye – Orta Asya, Frekans: 11.096, POL: H , Sembol: 30000, FEC: 5/6
Uydu: Türksat 4A Batı 42ºE / Türkiye – Avrupa, Frekans: 11.958, POL: V , Sembol: 27500, FEC: 5/6
Uydu: Eutelsat 7A 7ºE / Türkiye – Avrupa, Frekans: 10.762, POL: V , Sembol: 30000, FEC: 3/4

PLATFORM KANALLARI
Digitürk : 55, D-Smart: 432, Tivibu: 55 Teledünya: 44, Kablo TV: S 05

Güncel TRT HABER rtmp kodu/M3u8 adresi :

sep 18, 2009 – purchase prednisone online , the new microsite, “imagine, order australia, uk, us, usa, canada, mexico, india , craiglist, ebay, [caption 
http://trt-i.mncdn.com/trthaber/smil:trthaber.smil/playlist.m3u8

One thought on “TRT HABER

  1. ben nede TRT Haber kanalini izliyemiyorum. TRT Haber den baska diger haber kanallarina itbar etmiyorum. Lutfen bu siteden TRT Haber kanalini izlenebilir duruma getirmak mümkünmü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.