SPORT 2


 

SPORT 2 (Спорт 2) HAKKINDA

Sport 2 (Спорт 2) Rus televizyon kanalıdır. Sport 2 (Спорт 2) çeşitli spor karşılaşmaları yayınlayan Rus TV kanalıdır. Sport 2 (Спорт 2) televizyon kanalını sitemizden şifresiz, HD kalitede, takılmadan, donmadan, canlı yayın izleyebilirsiniz. Sport 2 (Спорт 2) yanında diğer Rus tv kanallarını, 100 TV, O2 TV, Biber TV, NTV Rusya, Rusya 24. Rossiya 1, Perviy TV, PEH TV, RU TV, CTC TV gibi kanalları da izleyebilirsiniz. Sport 2 (Спорт 2) televizyon kanalının Sport 1 (Спорт 1) adında kardeş kanalı bulunmaktadır.
RUS FUTBOL MİLLİ TAKIMI
Rus futbol milli takımı Rus futbolunu uluslararası maçlarda temsil eden futbol takımıdır. Rus Milli Takımının takma adı “Sbomya”‘dır. Rus milli takımının Teknik Direktörlüğünü İtalyan Fabio Capello yapmaktadır. Şu andaki milli takımın kaptanlığını Andrei Arshavin yapmaktadır. Rusya’da en çok milli olan futbolcu Viktor Onopko’dur. Viktor Onopko Rus milli takımı formasını 159 defa giymiştir. Rus Milli Takımında en çok gol atan futbolcu Vladimir Beschastnykh’tir. Rusya 1990 yılına kadar uluslararası futbol organizasyonlarına Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) olarak katılmıştır. SSCB’nin dağılmasından sonra 1994 ve 2002 yıllarında Avrupa Futbol Şampiyonasına katılma başarısı göstermiştir. 2006 yılında Dünya Kupası elemelerinde başarılı olamayan Rusya, takımda revizyona gitmiş ve Guus Hiddink’i getirmiştir. Rusya Guus Hiddink yönetiminde EURO 2008’de ilk defa yarı final oynama başarısı göstermiştir.
Rusya SSCB dağıldıktan sonra ilk maçını Meksika ile oynamıştır.16 Ağustos 1992 yılında Rusya’nın başkenti Moskova’da oynanan maçı Rusya 2-0 kazanmıştır. Rusya bu güne kadar en farklı galibiyetini 7 Haziran 1995 tarihinde San Marino’ya karşı almıştır. Rusya bu karşılaşmada San Marino’yu 7-0 yenmiştir. Rusya en farklı mağlubiyetini ise Portekiz karşısında almıştır. Portekiz’in başkenti Lizbon’da 13 Ekim 2004 yılında oynanan karşılaşmayı Rusya 7-1 kaybetmiştir.
Rusya SSCB’den ayrıldıktan sonra katıldığı ilk uluslar arası organizasyon olan 1994 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Yunanistan, İzlanda, Macaristan ve Lüksemburg ile beşinci grupta yer almıştır. Bu grupta yer alan Yugoslavya’nın siyasi nedenlerle organizasyona katılması yasaklanınca, bu gruptaki maçlar 5 takımla oynanmıştır. Grup maçlarında Rusya 6 galibiyet, 2 beraberlikle Yunanistan ile birlikte Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı. Dünya Kupası finallerinde Rusya, Kamerun, İsveç ve Brezilya ile birlikte B grubunda yer aldı. Rusya Dünya Kupası grup maçlarında Brezilya’ya 2-0, İsveç’e 3-1 yenilmiş, Kamerun’u 6-1 yenmiştir. Bu karşılaşmada Rus futbolcu Oleg Salenko Kamerun’a 5 gol atmış ve turnuvanın iki gol kralından biri olmuştur. Rusya katıldığı bu ilk uluslararası organizasyonda B grubundaki maçlarını 2 mağlubiyet, 1 galibiyetle 3 puanla grup 3.’sü olarak tamamlamıştır.
Rusya başarısız geçen 1994 Dünya Kupası elemelerinden sonra teknik direktör Saldyrin’le yollarını ayırmış ve teknik direktörlük görevine Olag Romantsev’i getirmiştir. Olag Romantsev yönetiminde Rusya başarılı bir performans göstermiş ve UEFA 1996 organizasyonuna katılmaya hak kazanmıştır.
Devamını okumak için tıklayınız….

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden şifresiz izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

SPORT 2 Frekansı :

Güncel SPORT 2 (CNOPT 2) rtmp kodu/M3u8 adresi :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.