SPORT TİME TV

 


SPORT TİME TV HAKKINDA :

Sport time tv Alman spor kanalıdır. Almanya’da en çok izlenen televizyon kanallarından biridir. Sport time tv ve diğer Alman televizyon kanallarını buradan bedava, kesintisiz, takılmadan, donmadan, canlı yayınlarla izleyebilirsiniz. Sport time tv dec 19, 2012 – and my favorite memory will be of taking the showers each time. thank you charlotte aquatics and ms, buying how to buy generic valtrex with no prescription from online pharmacy for less than $1.6 per pill; valacyclovir prices for 500 mg, 1000 mg tablets, dosage for genital … baclofen online over the counter futbol maçlarının yanında, motor sporları, Formula 1 (F1) yarışlarını, bisiklet, yelken, kış sporları gibi değişik spor dallarından yayınlar yapmaktadır. Sport time tv bisiklet sporu ile ilgili bir çok yarışı canlı yayınlamaktadır.

BİSİKLET SPORU HAKKINDA :
Bisiklet sporu, iki tekerlekli bisikletlerin geliştirilmesi ile ortaya çıkmış spor dalıdır. Bisiklet, eğlence, ulaşım ve yarışma amacıyla kullanılmaktadır. Bisikletin değişik amaçlarla kullanılması sonucunda, bisikletin gelişimi daha hız kazanmıştır. Bu gelişmeler sonucunda bisiklet daha kolay kullanılır hale gelmiştir. Bisiklet insan gücü ile çalıştığı için ekonomik bir araçtır. Kısa yolculuklar için uygun bir araç olan bisikletle günlük geziler, bazen de tatil turları yapılmaktadır. Bisiklet sporu için gerekli olan ekipmanların başında kask gelmektedir. Bisikletle yola çıkmadan önce aynı araçların kontrol edildiği gibi bisikletinde kullanmaya uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Güvenli kaza yapmadan, keyifli bisiklet turu için bisikletin özellikle hareketli parçalarının yağlanması gerekir. Diğer önemli ayrıntı ise bisikletin lastiklerinin iyi şişirilmiş ve frenlerin sağlam olması gerekir. Bisiklet sporu Erkeklerde 1896 yılında, Kadınlarda 1984 yılında Olimpiyat oyunlarına dahil edilmiştir. Olimpiyat yarışlarında kadınlar sadece yol yarışlarında yarışırlar.

Bisiklet yarışları Avrupa ülkelerinde çok sevilmektedir. Bisiklet sporu 100 yılı aşan bir süredir yapılmaktadır. Bisiklet yarışları çok değişilikler göstermektedir. Yol yarışları, Pist (Velodrom) yarışları, bisiklet koşu yarışları, dağ bisikleti yarışları, BMX yarışları bazı bisiklet yarışlarıdır. Türkiye’de yapılan bisiklet yarışlarını Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenmektedir. Bayanlar amatör yarışlarda velodrom ve yol yarışlarına katılabilmektedir.
Velodrom oval biçimdedir. İçe doğru eğimlidir. Uzunluğu 333 metredir. Velodromun genişliği 7 metredir. Velodrom yarışları değişik şekillerde yapılmaktadır. Velodrom yarışlarından bazıları 1000 metre sürat yarışları, 4000 metre takım olarak sürat yarışları, 1000 metre saate karşı yarışlar, 4000 metre sürat yarışı, puanlı yarıştır. Velodromda yapılan bisiklet yarışlarından birisi de Tandem yarışlarıdır. Tandem yarışları iki kişilik bisikletlerde yapılır. Sürat yarışıdır. Tandem yarışlarında mesafe 1500 metredir. Yol yarışları ferdi ve takım halinde yarışmalar yapılır. Yol yarışlarının uzunluğu amatörlerde bayanlar için 70 km, erkekler için 190 km’dir. Profesyonel yol yarışlarında mesafe 280 km’dir. Yol yarışlarında yarış yapılan yolun genişliği de önemlidir. Yolun genişliği başlangıçta en az 5 k, bitişte 8 metre olmalıdır. Yol yarışlarında takımlar 4-12 bisikletçiden oluşmaktadır. Bisiklet yarışlarından biri olan bisiklet krosunda mesafe 32 km’dir. Bisiklet krosunda parkur normal yollardan çitlerden, su engellerinden, devrilmiş ağaçlardan oluşur.
Bisiklet yol yarışlarında 1896 yılından bu yana Olimpiyat oyunları içinde yer almaktadır. Kadınlar da yol yarışları 1984 yılında olimpiyatlara dahil edilmiştir. Bisiklet yol yarışlarında amatör ve profesyonel alanlarda dünya şampiyonları düzenlenmektedir. Klasik yol yarışlarında, yarışa katılan tüm sporcular aynı anda çıkış yaparlar. Bu yarışta mesafe 250 km’dir. Yarışta bitiş çizgisine ilk ulaşan yarışı kazanır.
Zaman yarışlarında yarışmacılar kısa aralıklarla çıkış yaparlar. Zaman yarışları takım olarak yada bireysel olarak yapılabilir. Dağ bisikleti yarışları her türlü arazide yapılabilir. Dağ bisikleti şampiyonası ilk olarak 1990 yılında yapılmıştır. Dağ bisikleti ilk olarak 1996 yılında İtalya’da yapılan Atlanta olimpiyatlarında Olimpiyat oyunlarına dahil edilmiştir.
Türkiye’de ilk bisiklet yarışı 1896’da Atina’da yapılan Modern Olimpiyat oyunlarından bir yıl sonra 1897 yılında Selanik’te yapılmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü 1912 yılında bisiklet şubesini açarak, bisiklet şubesinin gelişmesine öncülük yapmıştır.

SPORT TIME TV Frekansı

:

Güncel sport time tv rtmp kodu/M3u8 adresi :

generic valtrex is used in the treatment and suppression of genital herpes, shingles, and cold sores. generic valtrex is not a cure for herpes virus infections. rtmp://streamer.a1.net/rtmplive/redundant/channels/Sporttime/SporttimeTV//mp4:channel1_1200
rtmp://streamer.a1.net/rtmplive/redundant/channels/Sporttime/SporttimeTV/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.