Sport 1 tv Almanya


 

 


ALMANYA SPORT 1 TV HAKKINDA :

SPORT 1 TV 1 Ocak 1993 tarihinde yayına başlamıştır. SPORT 1 TV Almanya’dan yayın yapan Alman televizyon kanalıdır. buy zyban online, generic zyban prices, bupropion or wellbutrin. quit smoking treatment and side effects. international shipping. buy zyban generic. SPORT 1 TV‘nin genel merkezi Münih İsmaning’dedir. Alman SPORT 1 TV kanalını bedavacanlitv.com’da kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde canlı yayın izleyebilirsiniz. SPORT 1 TV futbol maçlarının yanı sıra, Dart Şampiyonası, Amerikan Futbolu, Hentbol Karşılaşmalarını, Basketbol Karşılaşmalarını, Kış sporlarını, Hokey Karşılaşmalarını, Motor Sporları gibi bir çok spor karşılaşmasını ekranlara getirmiştir.
SPORT 1 TV Alman Hetbol ligi karşılaşmalarını canlı yayınlamaktadır.
HENTBOL HAKKINDA : Hentbol oynarken bir takımda 7 kişi bulunur. Oyuncunun 1’i kaleci, 6’sı saha içinde oyuncudur. Oyun iki devre halinde oynanır. Bir devrenin süresi 30 dakikadır. Hentbol ilk yıllarda futbol sahalarında 11 oyuncu ile oynanmaya başlamıştır. 1950’li yıllardan sonra salonlarda oynanmaya başlamıştır. Hentbol oyun krallarını 1848 yılında Danimarkalı beden eğitim öğretmeni belirlemiş ve oyun oynanmaya başlamıştır. 1917 yılında Alman Max Heiser hentbolun gerçek yapısını kuran kişidir.
Topa sahip hücum eden takımdır. Defans takımı hücum eden takımı kalelerine yaklaştırmamaya çalışır. Hücum takımı oyuncuları kale önündeki D şeklindeki ceza sahasına giremezler. 6 metrelik ceza sahasına sadece kaleciler girebilir. Hentbol oyununda oyuncuların rakip takım oyuncularına temas etmelerine belirli bir oranda izin verilse de aşırı faullerde oyunculara 2 dakika oyundan çıkma cezası verilir. 2 dakika cezası alan oyuncunun yerine başka oyuncu giremez. 2 dakika cezası alan oyuncunun takımı 2 dakika boyunca 1 kişi eksik oynar. Hentbol sahasının ölçüleri 40X20’dir. Hentbol kalesinin 9 metre uzunluğundaki kesik çizgiler serbest atış çizgisidir. Penaltı kararı atış halindeki oyuncuya yapılan faul sonucunda kazanılır. Penaltı noktasının kaleye uzaklığı 7 metredir. Hentbolda penaltıya 7 metre atışı da denir. Bir hentbol takımında 14 oyuncu bulunur. 14 oyuncunun 7 tanesi saha içinde, 7 tanesi yedektir. Takımlar istedikleri zaman istedikleri kadar oyuncu değiştirebilirler. Hentbol amaç futbolda olduğu gibi rakip kaleye gol atmaktır. Hücum eden takım gol atmaya çalışırken, diğer takım gol yememek için çaba gösterir. Oyuncuların topa vücudunun dizden aşağı bölümüyle dokunamazlar. Kaleciler vücudunun her tarafı ile topa dokunabilirler. Bir oyuncu topu en fazla 3 saniye elinde tutabilir ve top elindeyken en fazla 3 adım atabilir. İki devrenin sonunda en fazla gol atan takım oyunu kazanır. Atılan goller eşitse maç berabere biter. Galip gelen takım 2 puan alır. Beraberlik durumunda takımlar 1’er puan alırlar. Kaybeden takıma puan verilmez. Oyunun başında para atışını kazanan takım, top ya da kale arasında seçim yapar. Hentbol topunun çevresi bayanlar ve erkeklerde farklıdır. Bayanlarda topun çevresi 54-56 santimetre, erkeklerde 58-60 santimetredir. Hentbol topunun ağırlığı da erkekler ve kadınlarda farklıdır. topun ağırlığı erkeklerde 425 gram ile 475 gram arasında değişir. Bayanlarda topun ağırlığı 325 gram ile 400 gram arasında değişir. Hentbol 1972 yılından bu yana Olimpiyat oyunlarında yer almaktadır.

Yurdumuzda hentbol ilk olarak 1927 yılında oynanmıştır. Türkiye’de Hentbolda ilk turnuva 1945 yılında düzenlenmiştir. İlk hentbol şampiyonu Kara Harp Okulu takımıdır. Türkiye Hentbol Federasyonu 1976 yılında kurulmuştur. Türkiye deplasmanlı Hentbol Ligi 1982-1983 sezonunda başlamıştır. Deplasmanlı Hentbol Liginde 12 takım bulunmaktadır. Kadınlar Deplasmanlı Hentbol Ligi 1986-1987 yılında başlamıştır. Türkiye Erkekler Hentbol Liginde Beşiktaş 10 defa şampiyonluk yaşamıştır. Beşiktaş’tan sonra ASKİ SK 6 şampiyonluk, Çankaya Belediyesi SK 4 şampiyonluk, Halkbank 4 şampiyonluk, Eskişehir ETİ Bisküvi 3 şampiyonluk, Yenişehir 3 şampiyonluk, M.T.A. 2 şampiyonluk kazanmıştır. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın henüz Hentbol takımı bulunmamaktadır.

Sport 1 tv frekansı

Astra (19.2 Doğu) 11523 H PAL/ ANALOG, 12480 V 27500 3/4 DVB

Güncel Sport 1 TV rtmp kodu/M3u8 adresi :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.