RU TV


 

RU TV HAKKINDA

RU TV Rus tv kanalıdır. RU TV 1 Ekim 2006 kurulan Rus müzik kanalıdır. RU TV Rus Medya Grubu bünyesindedir. RU TV Rusya Federasyonu, Avrupa Birliği Ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yayın yapmaktadır. Rusça müzik dinlemek için RU TV’yi izleyin. RU TV’nin aynı adlı yayın yapan Moldova’da kardeş kanalı bulunmaktadır. İnternetten RU TV’yi takılmadan, donmadan, kesintisiz, şifresiz, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. Bedavacanlitv.com’da RU TV yanında, diğer Rus tv kanallarından NTV Rusya, Biber TV, O2 TV, Rusya 24, Rossiya 1, PEH TV (REN TV), Sport 1 (Cnopt 1), Sport 2(Cnopt 2) kanallarını izleyebilirsiniz. RU TV’nin yanında diğer Rusça müzik yayınları yapan A-One-Hip-Hop-Musıc kanalını da sitemizden izleyebilirsiniz. RU TV Rusça klipler yayınlamaktadır. Rusça müzik dinlemek, Rusça klip izlemek için RU TV izleyin.
EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMALARINDA RUSYA :
Rusya Eurovision şarkı yarışmasına ilk olarak 1994 yılında katılmıştır. Son olarak 2014 yılında katılmıştır. Rusya Eurovision şarkı yarışmasına toplamda 16 defa katılmıştır. Rusya’nın Eurovision şarkı yarışmalarında en iyi derecesi 2008 yılında aldığı birinciliktir. 2008 yılında alınan birincilik nedeniyle Rusya, 2009 yılında yarışmaya ev sahipliği yapmıştır. Rusya yarışmada en kötü dereceyi 1995 yılında 17. olarak almıştır. En kötü sonucun alındığı 1995 yılındaki yarışmada Rusya’yı Philipp Kirkorov, Kolibelnaya temsil etmiştir. Rusya bu yarışmada 17 puan toplayarak 17. sırada yer almıştır. Rusya’yı, yarışmaya ilk katıldığı 1994 yılında Eurovision şarkı yarışmasında Youddiph grubu Vyechniy Stranik adlı şarkı ile temsil etmiş ve topladığı 70 puanla dokuzuncu olmuştur. 1995 yılında 17. olarak aldığı en kötü dereceden sonra, 1996 yılında yarışmaya katılmamıştır. 1997 yılındaki yarışmada Rusya’yı Alla Pugaçeva Primadonna adlı şarkı ile temsil etmiş ve 33 puan toplayarak on beşinci olmuştur. 2000 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan Eurovision şarkı yarışmasına Rusya yarışmaya Alsou’nun seslendirdiği Solo adlı şarkı ile katılmıştır. 2000 yılındaki bu yarışmada Rusya 155 puan toplayarak ikinci olmuş ve 2000 yılına kadar katıldığı yarışmalardaki en iyi derecesini elde etmiştir. 2003 yılında yarışmada Rusya’yı t.A.T.u. grubu temsil etmiştir. t.A.T.u. grubu bu yarışmada “Ne ver’, ne boysya” adlı şarkıyı seslendirmiştir. 2003 yılındaki bu yarışmada Rusya topladığı 164 puanla üçüncü olmuştur. Rusya 2004 yılında İstanbul’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasına Julia Savicheva’nın söylediği “Believe Me” adlı şarkı ile katılmıştır. Rusya Türkiye’de yapılan bu yarışmada 67 puanla on birinci olmuştur. 2005 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya Natalia Podolskaya tarafından seslendirilen “Nobody Hurt No One” adlı ile şarkı ile katılmış ve topladığı 57 puanla on beşinci olmuştur. Rusya 2006 yılında Yunanistan’ın Atina kentinde yapılan yarışmaya Dima Bilan’ın söylediği “Never Let You Go” şarkısıyla katılmıştır. Rusya 2006 yılındaki bu yarışmada 248 puanla ikinci olmuştur. 2007 yılında yapılan Eurovision şarkı yarışmasına Rusya Serebro’nun söylediği “Song#1” şarkı ile katılmış ve bu yarışmada aldığı 207 puanla Serebro Rusya’ya üçüncülük kazandırmıştır.
Rusya’nın Eurovision Şarkı Yarışmasındaki gösterdiği performansların devamı için tıklayınız….

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden şifresiz izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

RU TV Frekansı :

Eutelsat W4 at 36 East, 12341, L, 3/4, 27500

Güncel RU TV rtmp kodu/M3u8 adresi :

rtmp://video02.cdnvideo.ru/paramlive/RUTV.sdp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.