RTL LİVE

8 dec 2011 … cheap prednisone without prescription and free bonus pills for every order. order prednisone online no prescription prednisone for dogs buy online buy female viagra – 10% off for all reorders. bonus pills for every order. fda

cipro dosing for uti buy cipro online


 

ALMAN TV KANALI RTL HAKKINDA :

RTL açılımı İngilizce Radio Television Luxembourg, Türkçe açılımı Lüksemburg Radyo ve Televizyon, Almanca açılımı Funk Fernseher Luxemburg’tur. oxycontin® (oxycodone hydrochloride controlled-release) tablets 20 mg are cheap atarax RTL 2 Ocak 1984 yılında ilk önce Lüksemburg’ta yayına başlamıştır. RTL 1988 yılında Almanya’ya taşınmıştır. RTL Almanya’ya taşındıktan sonra hızla gelişmeye başlamıştır. RTL Almanca konuşan ülkelerde izleyici bulmaktadır. RTL Almanya’nın yanında Avusturya, İsviçre, İsrail ve Hırvatistan’da izlenebilmektedir. Alman tv kanalı RTL Filbox’tan ve sitemizden kesintisiz, donmadan, takılmadan, hd kalitesinde canlı yayın izleyebilirsiniz. RTL’nin RTL 2 ve Süper RTL adında kardeş kanalları vardır.

Almanya’da izlenen tv kanalları arasında ZDF, ARD, PorSieben, TNT Serie, TR 1, TürkShow, BBC World News, Boomerang, RTL, RTL 2, VOX, Düzgün TV, Düğün TV, Samanyolu Avrupa, Norddeutscher, Rundfunk, TD1, TIMM bulunmaktadır. RTL ve diğer Alman tv kanallarını buradan izleyebilirsiniz. Süper RTL Alman çocuk kanalıdır. Deutsche Welle Alman haber kanalıdır. ARD alpha, Sat 1, TD1, ZDF Alman eğlence kanalıdır.

Ülkemizde hayata geçirilip dış ülkelere satılan ilk yarışma programı formatı “Bana Her Şey Yakışır” programıdır. Program 22 ülkeye satılmıştır. Bana Her Şey Yakışır programının formatı Almanya ve Hollanda televizyon kanalları tarafından da satın alınmıştır. Programın Hollanda tarafında satın alınması ilginç karşılanmıştır. Nedeni ise Hollanda’nın televizyon alanında format merkezi olarak bilinmesidir. Türk televizyonlarında yayınlanan Var mısın Yok musun, O Ses Türkiye, Fear Factor Hollanda formatlı programlardır. Rüyhan Duralı’nın sahibi olduğu Bana Her Şey Yakışır Türkiye’den başka bir ülkeye satılan ilk program formatıdır. Bana Her Şey Yakışır Programından başka formatı yine Rüyhan Duralı’ya ait “Benim Güzel Evim” Programı da dünyanın en büyük şirketine satılmıştır. “Benim Güzel Evim” programını satın alan şirket, programı, dünyanın başka televizyon kanallarına satma hakkına sahiptir. Böylelikle ilk defa formatı Türkiye’ye ait olan bir program tüm dünyada satılacaktır.

RTL Formula 1 (F1) araba yarışmalarını yayınlayan televizyon kanallarından biridir. Formula 1 (F1) yarışlarını RTL’den, RTL’yi bedavacanlitv.com’dan canlı izleyebilirsiniz. Her yıl Formua 1 (F1) kapsamında Almanya’da iki yarış düzenlenmektedir. Bu yarışlardan biri Almanya Grand Prix’i diğeri Avrupa Grand Prix’idir.
Avrupa Gran Prix’i Formula 1 yarışları arasındadır. 57 tur üzerinden yarışılır. Avrupa Grang Prix’i Almanya’nın Nürburg şehrinde yapılmaktadır. Avrupa Grand Prix’ini En çok kazanan sürücü Alman Michail Schumacher (6 defa), en çok kazanan takım İtalya’nın Ferrari takımıdır. (6 defa) Formula 1 (F1) Avrupa Grand Prix’ini son kazanan pilot Brezilyalı Felipe Massa’dır. Bu yarışı kazanan Felipe Massa Ferrari takımı ile yarışmıştır. Avrupa Grad Prix’ini 1994, 1995, 2000, 2001, 2004 ve 2006 yıllarında Alman pilot Michail Schumacher, 2005, 2007 yıllarında İspanyol pilot Fernando Alonso kazanmıştır.

Almanya’da yapılan Formula 1 (F1) yarışlarından biri de Almanya Grand Prix’isidir. Hockenheimring Pisti olarak bilinir. Yarış 67 tur üzerinden koşulur. Hockenheimring pistinde yapılan Formula 1 (F1) yarışlarını Alman pilot Rudolf Caracciola 6 defayla en çok kazanan pilottur. Bu pistte en çok yarış kazanan takım ise 19 defayla Ferrari’dir. Almanya Grand Prix’i 2008 yılında son defa koşulmuştur. 2008 yılındaki yarışı McLaren takımından Lewis Hamilton kazanmıştır.

FIA başkanı Bernie Ecclestone 2007 yılından itibaren Almanya’da tek yarış düzenleneceğini açıklamasından sonra Almanya’da yapılan F1 yarışları Nürburgring ve Hockenheimring’te dönüşümlü olarak yapılacaktır. Formula 1 (F1) yarışlarını RTL’den canlı izleyebilirsiniz.

RTL frekansı :

UPC Romania: 732. kanal, 189. kanal, Turksat Kablo: 45. kanal, Teledünya: 79. kanal, Tivibu: 181. kanal

Güncel RTL rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://wowza01.newmedia.lu/channel1/smil:channel1/playlist.m3u8

2 thoughts on “RTL LİVE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.