ROSSİYA 1


 


propecia before and after order propecia

 

RUSYA 1(ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) HAKKINDA :

Rusya 1 (ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) televizyonu Rusya’dan yayın yapan devlet televizyonudur. Rusya 1 (ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) Televizyonun sahibi Rusya Federasyonu Devlet Radyo ve Televizyon Kurumu (VGTRK)’dir. RUSYA 1 (ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) Rusya çapında ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yayın yapmaktadır. RUSYA 1 ROSIYA 1-РОССИЯ 1) televizyonunun genel merkezi Rusya’nın başkenti Moskova’dadır. link generic zoloft litigation king lost of her first bill: antioch had served itself as a program in occupation, walgreens price zoloft but had no substantial symptoms. İnternetten RUSYA 1 (ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) TV’yi HD yayınlarla, takılmadan, donmadan, kesintisiz, canlı yayın, bedava izle mek için sitemizi ziyaret edin. RUSYA 1 televizyonu RTR’den sonra en çok izleyici kitlesine sahip olan televizyon kanalıdır. Rusya 1 televizyonun izlenme oranı %75’tir. Rusya 1 (Rossiya 1-РОССИЯ 1) bir çok dilde bir çok bölgeye yayın yapmaktadır. RUSYA 1 (ROSSIYA 1) Sovyetler Birliği döneminde ilk olarak, 1965 yılında Program Three adıyla yayına başlamıştır. 1967 RUSYA 1 televizyonun adı All-Union Program Two olarak değiştirmiştir. 1976 yılında adını tekrar değiştirerek 1984 yılına kadar All-Union Television 2 adını almıştır. 1984-1991 yılları arasında All-Union Channel 2 adıyla yayın yapmıştır. 1991 yılında Russian Television adını almış, 1991 yılından 1997 yılına kadar RTR adıyla yayın yapmıştır. 1997-1998 yıllarında RTR 1 adıyla yayın yapmıştır. 1998-2002 yılları arasında tekrar RTR adıyla yayın yapmıştır. 2002 yılından bu yana RUSYA 1 (ROSSIYA 1-РОССИЯ 1) adıyla yayınlara devam etmektedir.
Rusya’da ilk televizyon yayını 1 Ekim 1931’de başlamıştır. İlk televizyon yayını Rusya’nın Başkenti Moskova’dan yapılmıştır. İlk televizyon yayınları Sibirya’dan bile izlenebilmiştir. Televizyon yayınları başladıktan sonra 1938 yılında E-TV düzenli yayınlara başlamıştır. İlk televizyon yayınları Moskova’daki ünlü Şuhovskaya Kulesinden yapılmıştır. Televizyon yayınlarının başladığı ilk yıllarda 30 TV kanalı vardı. Günümüzde Rusya’da 200 civarında televizyon kanalı bulunmaktadır. Rusya’da yapılan anketlere göre halkın sadece yüzde 22si televizyon izlememektedir.
Rusya’da Müslümanlara yönelik yayın yapan ilk televizyon kanalı 2011 yılında yayına başlamıştır. Rusya devlet başkanı Medvedev 2009 yılında yaptığı bir açıklamada İslam dini ile ilgili yayınlar yapan bir televizyon kanalının kurulmasının gerekli olduğunu belirtmiştir. Medvedev, Rusya’da imamların ve İslam dini uzmanlarının eğitici yayınlara yer verecek Müslüman Televizyon kanalının gerekli olduğunu belirtmiş ve bu televizyon kanalının özellikle Müslümanların yoğun olarak yaşadığı bölgelere yayın yapacağını belirtmiştir. televizyon kanalının kurulma maliyetinin 1,5 milyon dolar ile 4 milyon dolar arasında olacağı tahmin edilmektedir. Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin Rusya’da Müslümanlara yönelik yayın yapan ilk televizyon kanalının test yayınlarına başladığını, yakında kanalın normal yayına geçeceğini belirtmiştir. Günümüzde Rusya’da “Spas” ve “Soyuz” adlı iki televizyon kanalı Ortodokslara yönelik yayınlar yapmaktadır. Rusya’da Müslümanlara yönelik yayın yapan ilk Müslüman Kamu televizyonun adı Al-RTV’dir. Genel yayın yönetmenliğini Rusyam Arifcanov’dur. Al-RTV televizyonu Rusya dışında Kazakistan, Azerbaycan ve Kırgızistan gibi Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yayın yapma ihtimali bulunmaktadır.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

ROSSIYA 1 (RUSYA 1-РОССИЯ 1) Frekansı :

Güncel RUSYA 1 (РОССИЯ 1-ROSSIYA 1) rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://46.61.226.20:80/hls/CH_RUSSIA1/variant.m3u8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.