PEH TV

  

PEH TV (PEH TB-REN TV) HAKKINDA :

PEH TV (REN TV) Rus tv kanallarından birdir. PEH TV (REN TV) 1 Ocak 1997 yılında yayına başlamıştır. PEH TV (REN TV) Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yayın yapmaktadır. PEH TV (REN TV)’nin genel merkezi Rusya’nın Moskova kentindedir. PEH TV (REN TV) sitemizin yabancı kategorisindedir. İntenetten PEH TV (REN TV)’yi kesintisiz, takılmadan, donmadan, HD kalitesinde, canlı yayınlarla izlemek için sitemizi ziyaret edin.
PEH TV Rusya’nın en büyük özel kanallarından biridir. Irena Lesnevsky ve oğlu Dmitry Lesnevsky tarafından 1 Ocak 1997 tarihinde kurulmuştur. PEH TV (REN TV)’nin hedef kitlesi orta yaştır. 18-45 arası kişilere hitap eden programlar yayınlamaktadır. PEH TV Rusya’da 718 kasaba ve şehirde izlenebilmektedir. Batı’da Kaliningrad, Doğuda Yuzhno-Sakhalinks arasında izlenmektedir. PEH TV tahmini olarak 113.500.000 potansiyel izleyici kitlesine sahiptir. Bunlardan 12 milyonu Moskova bölgesindedir. REN TV Rusya’da bir çok siyasi grup tarafından Özgür Medya’nın Son Kalesi olarak kabul edilir. PEH TV (REN TV) 1 Temmuz 2005 yılına kadar kurucusu Irena Lesnevsky ve oğlu’na (%30) aitken 2005 yılında %30 hissesi Bertelsmann’a satıldı. PEH TV (REN TV) Rusya’da yapılan son reyting ölçümlerine göre ilk üç sırada bulunmamaktadır. İlk sırada 1. Kanal, ikinci sırada NTV Rusya, üçüncü sırada Rossiya 1 kanalı bulunmaktadır.
Rusya’nın Medya sektöründeki şirketlerde yabancı hissesinin %20’den fazla olmayacağı kararı alındıktan sonra, Avrupa Birliği ülkeleri Rus televizyonlarına alternatif olacak Rusça yayın yapacak olan televizyon kanalı kurmaya karar verdiler. Rusça televizyon kurma kararının amacı Putin’in medya sektörü üzerindeki baskısını engellemek. Batılı ülkelerle Rusya arasındaki gerginlik, Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesi ile başladı. Daha sonra bu gerginlik medya sektörüne taşındı. Avrupa Birliği ülkeleri Rusya’daki medya sektörüne getirilen kısıtlamalar nedeniyle Rusça yayın yapacak televizyon kanalı kurmak için hazırlıklara başladılar. Rusça yayın yapacak televizyon projesine 15 Avrupa Birliği ülkesi destek veriyor. Televizyon kanalının yayın yapacağı hedef kitle nüfuslarının büyük kısmı Rusça konuşan Estonya ve Letonya. Estonya ve Letonya’nın hedef kitle olarak seçilmesinin amacı, bu ülkelerdeki Rus televizyonlarının izlenme oranlarını en aza indirmek.
Rusya’da son yapılan reyting ölçümlerine göre devlet kontrolündeki 1 . Kanal en çok reyting alan televizyon kanalı oldu. Devlet televizyonu 1. Kanal’dan sonra ikinci sırayı NTV aldı. TNS şirketinin yaptığı son ölçümlere göre seyircilerin %14,2’si devlet televizyonu olan 1. Kanal’ı, %13,5’i Rossiya 1 kanalını, %13,3’ü NTV’yi izledi. En fazla reytingi alan devlet televizyonu 1. Kanal, son yıllarda NTV ve Rossiya 1 televizyonlarının gerisinde kalmıştı. FOM şirketinin Rus halkı arasında yaptığı son anketlere göre Rusya’da yaşayanlar televizyonlardaki haberleri devlet kanallarından izlemeyi tercih ediyor. Rus vatandaşları arasında devlet televizyonlarından haber izleyenlerin oranı %88. Haberleri televizyondan izleyenlerin yanında halkın %32’si haberleri internetten okuyor. Gazeteleri takip edenlerin oranı ise %16. Buna karşılık Rus vatandaşlarının yarıya yakını (%44’ü) medyada yayınlanan haberlerin doğruluğuna inanmıyor.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

PEH TV (PEH TB-REN TV) Frekansı :

One thought on “PEH TV

  1. I’m glad that it turned out so effectively and I hope it will continue in the future because it is so worthwhile and meaningful to the community. gdfkedkegbea

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.