O2 TB

 


 

RUS O2 TB (O2 TV) hakkında :

Rusya’dan yayın yapan bağımsız televizyon kanalıdır. O2 TV (O2 TB) Rus tv kanalları içerisinde oldukça fazla seyircisi olan televizyon kanalıdır. Rusya’da yaklaşık 17 milyon kişi tarafından izlenmektedir. Aynı zamanda Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki 300’den fazla şehirden izlenebilmektedir. O2 TB (O2 TV) 2006 yılında yayına başlamıştır. Kanal 2004 yılında yayına başlamış, 2 yıl müzik içerikli yayın yaptıktan sonra, yayın formatını değiştirerek, sosyal, politik yayınlar yapmaya başladı. Kanalın temel prensibi izleyenler ile canlı iletişim kurmaktır. Adı Oksijen (O2 TB) bileşeninden gelmektedir. O2 TB (O2 TV)’yi internet üzerinden canlı yayınlarla, kesintisiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan izlemek için bedavacanlitv.com’u ziyaret edin. Sitemizde Rus TV Kanalları Yabancı TV’ler kategorisindedir. Rus tv Kanallarının tamamına BURADAN ulaşabilirsiniz. Rusya’da en çok televizyon kanalına sahip olan grup Gazprom Medya’dır. Rusya’dan yayın yapan özel televizyon kanallarının bazıları şöyledir : NTV Rusya, TNT, NTV Plus, Friday, 2×2, TV3 Rusya, Kanal 5, REN TV, CTC TV, Domashniy tv, Muz tv, SPAS TV, Kanal FOX, Disney Channel, Animal Planet Rusya, MTV Rusya, TV 1000, RU TV, Cartoon Network. Rusya’da yapılan son reyting ölçümlerine göre Devlet Kontrolündeki 1. Kanal birinci sırada bulunmaktadır. 1. kanal’dan sonra ikinci sırada NTV Rusya, üçüncü sırada Rossiya 1 kanalı bulunmaktadır.
RUSYA’DA EN ÇOK İZLENEN TELEVİZYON KANALLARI :
1) Channel One : Sahibi Rusya Hükümeti (%51), Ulusal Medya Grubu (%25) Toplam Görüntülenme Payı : 14,3
2) Rusya 1 : Sahibi VGTRK (Devlet), Toplam Görüntülenme Payı : 13,8
3) NTV : Sahibi Gazprom-Medya, Toplam Görüntülenme Payı : 12,5
4) TNT : Sahibi Gazprom-Medya, Toplam Görüntülenme Payı : 7
5) Kanal 5 : Sahibi Ulusal Medya Grubu (%72), Toplam Görüntülenme Payı : 6,1
6) CTC : Sahibi CTC Media, Toplam Görüntülenme Payı : 5,8
7) REN TV : Sahibi Ulusal Medya Grubu, Toplam Görüntülenme payı : 4,6
8) TV Center : Sahibi Moskova- Medya, Toplam Görüntülenme Payı : 2,9
9) Domashniy : Sahibi CTC Media, Toplam Görüntülenme Payı : 2,7
10) TV3 : Sahibi Gazprom Medya , Toplam Görüntülenme Payı : 2,4
Rusya’da Duma’da (Parlamento) yasalaşan yasayla medyada yabancı sahipliği fiilen sona ermiştir. Yasaya göre medya kuruluşlarında yabancı payı %20’yi geçmemektedir. Son günlerdeki olayların yarattığı milliyetçi gelişmeler nedeniyle hızla hazırlanan yasa, aynı hızla parlamentodan geçmiştir. Yasa yürürlüğe girdikten sonra, yabancı payı %20’den fazla olan medya şirketleri 1 Şubat 2017 tarihine kadar paylarını Rus vatandaşlarına satmak zorunda kalacaklar. Bu yasa nedeniyle yabancı kontrolünde olan medya kuruluşları bu tarihe kadar ya hisselerini satacaklar ya da şirketlerini kapatmak zorunda kalacaklar. Yasaya göre çifte vatandaş olanlarda medya şirketlerinde hisse sahibi olamayacaklar. Bazı çevreler yasayı millileşme politikaları nedeniyle desteklerken, bazı çevreler bu yasa nedeniyle Rusya’dan yabancı sermaye çıkışı olacağından endişelenmektedir. Yeni çıkarılan yasa THE Moscow Times, National Geographic, Forbes gibi pek çok yabancı yayın şirketini zor durumda bıraktı. Bazılarına göre bu yasağın tek amacı İgor Seçin gibi pek çok insan hakkında özel dosyalar hazırlayan Vedomosti’de %33, Rusya’da İngilizce yayınlanan tek günlük gazete olan The Moscow Times’ta %100 hissesi olan Finlandiyalı Sanoma şirketi.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

O2 TB Frekansı :

Güncel O2 TB (O2 TV) rtmp kodu/M3u8 adresi :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.