NTV RUSYA HTB

‘;

. NTV Rusya ve diğer Rus tv kanallarını sitemizden canlı izleyebilirsiniz.
 


 

NTV RUSYA (HTB RUSSİA) HAKKINDA :

NTV RUSYA 1993 yılında yayına başlayan Rus tv kanalı dır. Sahibi 1993-2001 yılları arasında Media En, 2001 yılından sonra Gazprom’dur. NTV RUSYA dünya çapında yayın yapmaktadır. NTV Rusya televizyonunun merkezi Rusya Federasyonunun Moskova şehrindedir. İnternetten NTV RUSYA televizyonunu kesintisiz, takılmadan, donmadan, hd kalitesinde, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. NTV Rusya ve diğer Rus tv kanallarını sitemizin yabancı kategorisinde bulabilirsiniz. Rusya’da son yapılan reyting ölçümlerine göre NTV Rusya kanalı uzun süreden beri elinde bulundurduğu reyting liderliğini 1. Kanal’a kaptırmıştır.
Vladimir Gusinskiy yetenekli bir gazeteciydi ve 1993 yılında NTV RUSYA televizyon kanalını kurdu. NTV Rusya canlı yayınlarla ve güncel olaylar yayınlamaktadır. Ntv Rusya televizyonunun en uzun soluklu programı Sıvyetler Birliği dağılmadan önce yayınlanmaya başlayan ve halen yayınlanmaya devam eden Dördüncü Program’dır. 1999 yılına gelindiğinde NTV Rusya Rusya topraklarının %70’ini kapsayan yayın alanına sahipti ve yaklaşık 102.000.000 kişi tarafından izlenmekteydi. NTV Rusya ayrıca eski Sovyet Cumhuriyetlerinde de izlenmektedir. NTV Rusya başkanlık seçimlerinde Putin’e muhalif yayınlar yaptığı gerekçesiyle, 11 Mayıs 2010 tarihinde 12 saat boyunca NTV Rusya’nın binaları genel savcılık ve vergi polisi tarafından arandı. Yapılan aramaların siyasi güdümlü olduğu eleştirileri yapıldı, fakat Putin bu iddiaları yalanladı. 13 Haziran 2000 tarihinde Gusinskiy dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alındı. Üç gün sonra ülkeyi terk etmemek şartıyla serbest bırakıldı. Ancak 19 Temmuz günü Gusinskiy evinde tutuklandı. 26 Ocak 2001 tarihinde Gazprom NTV Rusya’nın %40 hissesini kontrolü altına aldı. Medya Most’un %19 hissesi mahkeme kararıyla donduruldu. 14 Nisan 2001 tarihinde Gazprom NTV Rusya’nın hisselerini devir aldı ve kendi yönetimini oluşturdu. 2003 Ocak ayında genel yönetmenliğe Boris Jordan’ın yerine Nikolay Senkevich getirildi. Sunuculuğa Channel 1’den gelen Yuri Senkevich getirildi. Rus vatandaşlar Putin hükümetini ifade özgürlüğünü tehdit ettiği ve finansal baskı uyguladığını iddia ederek eleştirdi. O tarihten bu yana NTV Rusya eğlence programları yerine daha çok siyasi programlar yayınlamaya başladı. NTV RUSYA 2006-2009 yılları arasında haftalık haber yorum programı Pazar Gecesi yayınlandı. Pazar Gecesi, programını Vladimir Solovyov hazırladı ve sundu. 2005-2008 yılları arasında Cumartesi günleri yayınlanan Gleb Pavlovski’nin sunduğu Siyasi Analist programı çok fazla sayıda izleyici topladı.
Rusya’da 2004 yılında çıkarılan yasa ile Medya sektöründe yabancıların %20’den fazla hisseye sahip olmaları yasaklandı. Bu yasadan 60 milyondan fazla okur ve izleyicinin etkileneceği tahmin ediliyor. 2004 yılından çıkarılan yasadan önce var olan yasada televizyon ve Radyoda yabancı sahipliği yüzde 50 ile sınırlandırılmış ama yazılı medyada herhangi bir sınırlama yoktu.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

NTV Rusya (HTB Russia) Frekansı :

Güncel NTV Rusya rtmp kodu/M3u8 adresi :

One thought on “NTV RUSYA HTB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.