NTV

 


 

NTV HAKKINDA :

Cavit ÇAĞLAR’ın 1996 yılında kurduğu NTV Türkiye’nin haber yayını yapan ilk televizyon kanalıdır. NTV‘nin tam adı Nergis Televizyonu’dur. NTV’nin sahipleri 1996-1999 yılları arasında Cavit ÇAĞLAR, 1999’dan günümüze Doğuş Yayın Grubu’dur. NTV’nin yayın merkezi İstanbul Sarıyer’dedir. NTV’nin İstanbul dışında Ankara, İzmir, Diyarbakır, Brüksel temsilcilikleri ile dünya genelinden haberler derlemektedir. NTV televizyonunu karasal antenle Türkiye’nin tamamından izleyebilirsiniz.İnternetten NTV’yi donmadan, takılmadan, kesintisiz, HD kalitede, canlı yayın izleNTV gün boyu dünyadan ve yurdumuzdan derlenen haberleri ekranlara getirdiği gibi ekonomi, kültür, yaşam, sanat ve spor konularında yayınlar yapmaktadır. NTV sosyal sorumluluk bilinci kapsamında Sağlık, Eğitim ve çevre ile ilgili programlar yayınlamaktadır.

 

NTV haber kanalının 2004 yılından bu yana gurbetçi Türklere yönelik yayın yapan NTV Avrupa kanalı vardır. İlk adı NTV Int olan kanal adını daha sonra NTV Avrupa olarak değiştirmiştir.

NTV’de Haber, Söyleşi, Güncel, Yaşam/Belgesel, Spor kategorilerinde bir çok program yayınlamaktadır. Bu programlardan öne çıkanlar %100 Futbol, Avrupa’dan Futbol, Gece-Gündüz, Tadı Damağında, Saffet’in Garajı, Akşam Haberleri, Yakın Plan, 2 Dakikada Bilim’dir.

NTV güne hafta içi 06:00-09:00 saatleri arasında yayınladığı Güne Başlarken programı ile başlıyor. Güne Başlarken programını Burcu KAYA sunmaktadır. Programda bir önceki günün önemli haberleri sunulduğu gibi, canlı bağlantılar, gazete haberleri, ekonomi, spor alanlarında haberler ekrana getirilmektedir. Güne Başlarken programında hava durumu da yayınlanmaktadır. Ayrıca üç büyük ilimiz, İstanbul, Ankara ve İzmir’in yol durumu yayınlanmaktadır.

NTV’nin Güne Başlarken programının ardından Haber Merkezi adlı programı başlıyor. Haber Merkezi Programını Sonay DİKKAYA sunuyor. Bu programda Türkiye ve Dünya’dan haberler, son dakika bağlantıları, Siyaset, Ekonomi gündemi değerlendiriliyor. Haber Merkezi Saat 09:00, 10:00, 10:30, 11:00, 12:00’de NTV ekranlarında oluyor.

NTV ekranlarında en çok görülen yüzlerden biri de Günay OTYAM’dır. Günay OTYAM Hafta içi saat 09:30, 12:25’te Ekonomi Notları programıyla ve gün boyu yarım saatte bir ekrana gelen (15 ve 40 geçe) Ekonomi Piyasaları programıyla NTV ekranlarında görünüyor. “Ekonomi Piyasalar” programında Başkentten son haberler ve para piyasalarındaki gelişmeler, petrol, altın gibi emtia piyasası son durumu hakkında bilgiler veriliyor. NTV’de gün içinde ki ilk spor bülteni 10:20’de yayınlanmaktadır. Spor Bülteni adlı program yarım saatte bir yayınlanmaktadır. Spor Bülteni’ni Tuğba DURAL, Roksan KUNTER, İsmail ŞENOL, ve Özgür BUZBAŞ dönüşümlü olarak sunmaktadır. Spor Bülteni programında Futbol, Basketbol, Voleybol, Motor Sporları, Tenis, Yüzme gibi bir çok spor dalından haberler yer almaktadır.
NTV’de YAYINLANAN BAZI PROGRAMLAR :
1) Gündem Masası : NTV’de yayınlanan Gündem Masası programını Oğuz HAKSEVER’in moderatörlüğünde Salı akşamları ekranlara geliyor. Gündem Masası programına Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet BARLAS, Bekir AĞIRDIR ve Seyfi ÖĞÜN yorumcu olarak katılıyor. Programda yurdumuzda yaşanan olaylar yorumcuların gözünden değerlendiriliyor.
2) Gece Gündüz : Gece Gündüz Hafta içi her gün Saat 18:15’te ekranlara geliyor. Gece Gündüz programını Gülay AFŞAR sunmaktadır. NTV’nin kültür-sanat programlarından olan Gece Gündüz’de, müzik, sinema, tiyatro, sergi, kitap, moda gibi pek çok konuda bilgiler verilmektedir.
3) Tadı Damağımda : Hafta içi her gün 22:15’te NTV’de yayınlanan Tadı Damağımda programını Vedat MİLOR hazırlayıp sunmaktadır. Vedat MİLOR programda ülkemizin en iyi restoranlarını ziyaret ediyor ve buralarda hazırlanan lezzetli yemeklerin hazırlanışı ve servisi tanıtılıyor. Tadı Damağımda programına ünlü aşçılarda konuk oluyor.
4) Ve İnsan : Ve İnsan programını Oğuz HAKSEVER sunmaktadır. Ve İnsan hafta içi her gün Saat 19:05’te NTV ekranlarında. Programda dünyanın değişik yerlerinden insan hikayelerini ekrana getiriyor. Ve İnsan programının en çok sevilen bölümü “O An” bölümüdür. “O An” bölümünde objektiflere takılan kareler Oğuz HAKSEVER’in yorumlarıyla ekranlara getiriliyor.

NTV Frekansı :

Türksat 4A 12015 H 27500 5/6, Digitürk:41. Kanal, D-Smart : 31. Kanal, Filbox: 11054 H 30000 5/6, DFH Network : 4. kanal, Kablo TV: S 17, Teledünya : 46.kanal, Tivibu : 56. kanal.

Güncel NTV rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://tvlive.web.tv.streamprovider.net/akamairtmp/725528006e858fe951867f4e2436843f_live_0_0/playlist.m3u8

6 thoughts on “NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.