LALEGÜL TV


 

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi

(Ahmet Mahmut ÜNLÜ) Kimdir.

Aslen Giresunlu olan varlıklı bir ailenin oğlu olarak İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. Klasik medrese usulü ile din eğitimi gördü. Çocukluk yaşlarında cübbe giymesinden dolayı kendi çevresinde Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya başlandı.

 

Kendi çevresinde genellikle çıkardığı dini sohbetler ve vaazlar kasetleri ile tanınırken, Habertürk TV kanalında Fatih ALTAYLI’nın sunduğu Teke Tek programına katılmasıyla yüksek reyting alarak kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınması gerçekleşti.

 
Başkanlığını babası Yusuf ÜNLÜ’nün yapmış olduğu Fatih Hak ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Beykoz Çavuşbaşı semtindeki 20 dönüm arazi üzerine kurulu devasa boyutlardaki külliye inşaatının yapılmasına önderlik etti.
 
Özellikle İstanbul dışındaki mekanlarda vermiş olduğu vaazlar, yoğun ilgi görmekte ve izdihamlara sebep olmaktadır. Arifan dergisinde dualar ve söyleşileri yayımlanan Cübbeli Ahmet Hoca Efendi İslamiyet’e getirilen yeni yorumlara ve reformist görüşlere karşı durmaktadır. İslam dinini Ehl-i sünnet anlayışına göre yaşamanın gerektiğini savunur.
 
Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin ve Türkiye nin önde gelen alimlerinin sohbet ve vaazlarının yayınlanacağı belirtilen Lalegül TV Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin okuduğu Fatih Süresi görüntüleri ile yayına başladı. Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin kanalı olan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.