KRAL TV


 

KRAL TV HAKKINDA :

KRAL TV ilk olarak 16 Ağustos 1994 yılında yayına başlamıştır. Yaklaşık 7 yıl sonra 10 Ekim 2011 yılında kapanmıştır. Kapandıktan 1 ay sonra 14 Kasım 2011 tarihinde tekrar yayına başlamıştır. Kral TV‘nin ilk sahibi Cem UZAN’dır. 1994-2004 yılları arasında Cem UZAN sahiplik yapmıştır. 2004-2005 yıllarında Kral TV TMSF’ye devredilmiştir. Kral TV’yi 2005 yılında Çukurova Holding satın almış, aynı yıl tekrar TMSF’ye devredilmiştir. Kanal 2005-2008 yılları arasında TMSF’de durmuş, 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu’da satılmıştır. Kral TV halen Doğuş Yayın Grubu bünyesindedir. KRAL TV Türkiye’ye yayın yapmaktadır. Genel merkezi İstanbul’dadır. KRAL TV’yi Türksat 4A uydusundan izleyebilirsiniz. İnternetten KRAL TV’yi kesintisiz, takılmadan, donmadan, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin.
Kral tv ülkemizin ilk müzik kanalıdır. Kral TV 1995 yılından bu yana Video Müzik Ödülleri törenlerini düzenlemektedir. KRAL TV 2000-2001 yıllarında Teleon kanalı yayına başlayınca, Teleon’la dönüşümlü yayın yapmaya başladı. Teleon kanalı ile yapılan ortak yayın sona erince Kral TV, önce Star 2 sonra Star Max kanallarıyla dönüşümlü yayın yapmaya başladı. Kral Tv dönüşümlü yayınların ardından 24 saat normal yayına döndü. 2004 yılında Uzanların mallarına el konulunca Kral TV’de TMSF’ye geçti. Kral tv 2005 yılında Çukurova grubuna geçti. Çukurova grubu Kral TV’nin görüntü ve ses kalitesini yeniledi. Kral Tv 2008 yılında 95 milyon dolar bedelli Doğuş Yayın Grubu’na satıldı. Kral TV Doğuş Yayın Grubu’na geçtikten sonra kanalın yayın haklarını NTV Spor’a devretti. Bu devirden sonra Kral TV’yi sadece Türksat 4A uydusundan ve internetten izlenebilmektedir. Kral tv Miss Turkey güzellik yarışmasının yayıncı kuruluşudur. Kral TV yayına başladığı ilk günlerden bu yana pop, arabesk, fantezi, türkü vb müziğin her alanındaki Türkçe klipler yayınlamaktadır. Kral TV, Kral Pop Tv açıldıktan sonra Pop müzik şarkılarını yayınlamaktan vaz geçmiş, daha çok arabesk, türkü formatında yayınlar yapmaya başlamıştır.
KRAL TV’DE YAYINLANAN BAZI PROGRAMLAR ŞUNLARDIR:
1) Klip Yayını : Hafta boyunca her gün Saat 07:00’da.
2) Günün Sanatçısı : Hafta boyunca her gün Saat 09:00’da.
3) Klip Yayını : Hafta boyunca her gün Saat 09:20’de.
4) Günün Sanatçısı : Hafta boyunca her gün Saat 15:00’te.
5) Klip Yayını : Hafta boyunca her gün Saat 15:20’de.
6) Slow Kuşağı : Hafta boyunca her gün Saat 22:00’de.
7) Mucize Nağmeler : Perşembe günleri Saat 01:00’de.
8) Haftanın Şarkıları : Cumartesi ve Pazar günleri Saat 17:00’de.
9) Konser : Cumartesi ve Pazar günleri Saat 18:00’de.
Kral TV’de yayınlanan “Benim Albüm Hikayem” adlı programda seçilen bir sanatçının albüm çalışması anlatılıyor. Programda albüm sahibi sanatçı, albümün tüm yapım aşamalarını kendisi anlatıyor. Albüm çalışmalarını sadece sanatçı değil, albüm yapımında görev alan diğer kişilere albüm çalışmalarını anlatıyor. Albümde yer alan şarkılar, şarkıların hikayeleri, şarkı sözleri, söz yazarları, besteciler, fotoğrafçılar, hangi şarkılara klip çekildiği, çekilen kliplerin hikayeleri ve albümle ilgili klipler yayınlanıyor. “Benim Albüm Hikayem” programını Pazar günleri hariç her gün KRAL TV’de izleyebilirsiniz.
KRAL TV’nin sevilerek izlenen programlarından biri de “Bir Konser Hikayesi” programıdır. “Bir Konser Hikayesi” programında seçilen sanatçının verdiği konserden görüntüler yer almaktadır. Programda sanatçının konser heyecanı, konser öncesi yapılan hazırlıklar, konser sırasında yaşananlar, konser bitiminde olan olaylar işleniyor. Programı hazırlayan ekipler konseri yayınlanan sanatçıyla konserden önce konser yapılacak yerde buluşuyor. Konserle ilgili özel röportajlar, konserin çekimi, konser bitince röportajlar televizyon izleyicileri ile paylaşılıyor. “Bir Konser Hikayesi” programını Kral TV’de canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.