KANAL D

 


KANAL D HAKKINDA :

Türkiye’de ulusal yayın yapan televizyon kanallarından biri de Kanal D’dir. Kanal D diziler yayınlamaktadır. Kanal D Ayhan ŞAHENK ve Aydın DOĞAN ortaklığında kurulmuştur. Kanal D, 16 eylül 1993 tarihinde test yayınına, 19 Aralık 1993 tarihinde normal yayına başlamıştır. Kanal D, DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. bünyesindedir. 1993-1994 yılları arasında sahibi Doğuş Yayı Grubu iken 1994 yılında sahibi Doğan Yayın Holding olmuştur. Ülkemizin Onuncu özel televizyon kanalıdır. Türkçe yayın yapan Kanal D, Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yayın yapmaktadır. Kanal D, Türkiye’nin tamamında karasal antenle izlenebilmektedir. Kanal D’yi Türksat 4A uydusundan, D-Smart 22. kanaldan, Digitürk 24. kanaldan SD ve 324. kanaldan HD olarak izleyebilirsiniz. İnternetten Kanal D’yi takılmadan, donmadan, kesintisiz. HD olarak, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. Kanal D’nin Yurt dışındaki Türk vatandaşlarına yönelik Almanya’dan yayın yapan EURO D adında kardeş kanalı vardır. Kanal D son 9 yıldır Türkiye’nin en çok seyredilen televizyon kanalı olmuştur. Ülkemizde yüksek çözünürlüklü ulusal yayın yapan ilk televizyon kanalı Kanal D’dir.

Kanal D’de geçmişte yayınlanan, reyting rekorları kıran program ve dizlerinden bazıları ;
32. GÜN : 32. Gün 1985 yılında TRT’de yayınlanmaya başlanmıştır. 1985-1992 yılları arasında TRT 1’de, 1992-1998 yılları arasında Show tv’de, 1995 yılında atv’de, 1999-2005 yılları arasında CNN TÜRK’te, 2005-2014 yılları arasında Kanal D’de perşembe günü yayınlanmıştır. 32. Gün uzun yıllar ekranlarda kalan haber programıdır.

SİHİRLİ ANNEM : Sihirli Annem 2003 yılında Kanal D‘de yayınlanmaya başlayan Fantastik türdeki dizidir. Başrollerinde İnci TÜRKAY ve Şahap SAYILGAN oynamıştır. Sadık Bey eşi vefat etmiş 2 çocuklu bir babadır ve Betüş isimli peri ile evlenir. Bu evlilik sonucu meydana gelen, macera dolu olayların anlatıldığı dizidir.

FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE?: 2010 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan dizidir. Ay yapım tarafından çekilmiştir. Senaryosunu Ece GÖRENÇ ile Melek GENÇOĞLU yazmış, yönetmeliğini Hilal SARAL yapmıştır. Başrol oyuncuları Beren SAAT ve Engin AKYÜREK’tir. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde dört kişi tarafından tecavüze uğrayan ve kendine tecavüz eden kişilerden biriyle evlenmek zorunda kalan bir kızın hikayesi anlatılmaktadır.

KUZEY GÜNEY : Kuzey Güney adlı dizi Kanal D’de 7/09/2011-26/06/2013 yılları arasında yayınlanmıştır. Kıvanç TATLITUĞ, Buğra GÜLSOY ve Öykü KARAYEL baş rollerinde oynamıştır. Kuzey Güney dizisi yurt dışındaki televizyon kanallarında da yayınlanmıştır. Ece GÖNENÇ ile Melek GENÇOĞLU senaryosunu yazmış, Hilal SARAL yönetmenliğini yapmıştır. Dizide birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip iki kardeşin mücadelesi anlatılmaktadır. Bu arada iki kardeşin tek ortak noktası Cemre’dir.

AŞK-I MEMNU : Kanal D’nin en çok izlenen dizilerinde biri de Aşk-ı Memnu’dur. 2008’den 2010’a kadar iki sezon Kanal D’de yayınlanmıştır. Dizi Halid Ziya UŞAKLIGİL’in romanından televizyona uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde aynı evde yaşayan iki kişi arasında yaşanan yasak aşk anlatılmaktadır. Yönetmenliğini Hilal SARAL yapmış, Senaryosunu Ece GÖNENÇ ile Melek GENÇOĞLU yazmıştır.

HANIMIN ÇİFTLİĞİ : Orhan KEMAL’in romanından Televizyona uyarlanan, 2009 yılında Kanal D’de yayınlanan dizidir. Televizyon tarihinin en maliyetli dizilerinden biridir. Yönetmenliğini Faruk TEBER yapmıştır. Başrollerini Mehmet ASLANTUĞ, Özgü NAMAL ve Caner CİNDORUK oynamıştır. Hanımın Çiftliği Kanal D’den önce 1990 yılında TRT’de yayınlanmıştır. Dizide Adana’da toprak ağası Muzaffer Bey’in fabrikasında işçi olarak çalışan Güllü’nün başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ : Yönetmenliğini Zeynep GÜNAY, senaryosunu Coşkun IRMAK yazmıştır. Konusu dram olan dizi Kanal D’de yayınlanmıştır. İsmini Erkin KORAY’ın şarkısından almıştır. Berrin ve Aylin adında iki kızı, Osman ve Mete adında iki oğlu, kayın validesi Hasefe Hanım ile kocasının kendisine kötü davrandığı aile dramını yaşayan Cemile adında bir annenin öyküsünün anlatıldığı televizyon dizisidir.

Kanal D Frekansı :

TURKSAT 4A 42°E Frekans:11.977 MHz Pol:Yatay Sembol:27,500 FEC:5/6

Güncel Kanal D rtmp kodu/m3u8 adresi:

http://yayin.canlitvlive.com/kanald/live.m3u8

8 thoughts on “KANAL D

  1. koça kafalar çok güzel yorumlar yapıyorlar banka dedıle bankaci geldı para istedı bankabızlerden çok fazla para alıyor. iyi yayınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.