HABERTÜRK


 

HABERTÜRK HAKKINDA :

Habertürk tv haber yayınları yapan televizyon kanalıdır. Habertürk tv‘nin kurcusu Ufuk GÜLDEMİR’dir. 23/03/1999 yılında kurulmuştur. Habertürk tv Ciner Medya TV Hizmetleri A.Ş. bünyesindedir. Türkçe yayın yapan Habertürk Tv Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yayın yapmaktadır. Habertürk TV’nin genel merkezi İstanbul Beyoğlu’ndadır. Habertürk TV Türkiye’nin tamımına karasal yayın yapmaktadır. Habertürk TV’yi Türksat 4A ve Türksat 3A uydusundan izleyebilirsiniz. İnternetten Habertürk TV’yi kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. Ufuk GÜLDEMİR’in hayatını kaybetmesinden sonra, 2007 yılı 10 Haziran’ında Ciner Medya Grubuna satılmıştır. Halen Ciner Medya Grubu bünyesinde yayınlarına devam etmektedir. 2008 yılında, Ciner Medya Grubu bünyesinde bulunan Kanal 1 televizyonun karasal yayın frekansından yayınlara başladı.

Ciner Medya Grubu, Ciner Holding tarafından 14/09/2007 yılında kurulan şirkettir. Şirket televizyon, radyo, gazete, dergi, kitap, basım, dağıtım vb. alanlarda faaliyet göstermektedir. Kurucusu Turgay CİNER’dir. Ciner Yayın Holding bünyesinde Habertürk tv, Show tv, Showmax, Habertürk Radyo, Gazete Habertürk, Ajans Habertürk gibi yayın organları ile Show Türk, Bloomberg tv, Bloomberg HT Radyo, Newsweek, Marie Claire, Mother and Baby gibi dergi ve tv, radyo kanalları vardır.

Ciner Medya Grubu bünyesinde bulunan Show tv, 2014 yılında grup bünyesine katılmıştır. Grup Show tv’yi TMSF’den satın almıştır. Show tv’nin ilk satışı 30 Mayıs 2014 tarihinde mahkemece iptal edilmiş, TMSF ile yapılan görüşmeler sonucunda 18/07/2014 tarihinde tekrar Ciner Medya Grubuna dahil olmuştur. Ciner Medya Grup bünyesinde 1 Gazete, 2 Televizyon kanalı ve 3 Radyo bulunmaktadır.

Habertürk tv’nin en çok izlenen programları Teke Tek, Tarihin Arka Odası, Söz Sende ve Öteki Gündem’dir. Kanalda Basın Kulübü, Teke Tek, Söz Sende, Türkiye’nin Nabzı, Karşıt Görüş, Öteki Gündem, Enine Boyuna gibi tartışma programları, Spor Bülteni, Bizim Stadyum, Sportürk gibi spor programları, Skala Shot adında Kültür-Sanat programı, İşin Ustası, Uzak Yakınlar gibi güncel programlar ve her saat başı haber yayını yapılmaktadır.

TARİHİN ARKA ODASI


Habertürk tv’de yayınlanan Tarihin Arka Odası programı 7 sezon, 256 bölümdür yayınlanmaktadır. Yaklaşık 4 saat yayında kalan Tarihin Arka Odası ilk olarak Kanal 1 televizyonunda yayınlanmıştır. Tarihin Arka Odası popüler tarih, kültür, sanat programıdır. Programı Murat BARDAKÇI hazırlayıp sunmakta, Erhan AFYONCU ve Nurhan ATASOY konuk olarak katılmaktadır. Tarihin Arka Odası Habertürk’te her hafta Cumartesi Saat 23:15’te yayınlanmaktadır. Programa e-posta ile izleyiciler de katılabilmektedir. Tarihin Arka Odası adlı program televizyon tarihinde rekorlar kırmıştır. İlk olarak 17/07/2010 tarihinde Okçuluk konusunun işlendiği program 8 saat sürmüştür. İkinci rekor bir hafta sonraki programda, 24/07/2010 günü kırılmıştır. Konusunun kılıç olduğu program 8,5 saat sürmüştür.
HABERTÜRK TV’DE YAYINLANAN PROGRAMLARIN BAZILARI :
1) Akşam Raporu : Balçiçek İlter’in sunduğu program hafta içi her gün Saat 19:00’da Habertürk ekranlarında. Akşam Raporu programında Balçiçek İlter konuklarıyla günü öne çıkan olaylarını analiz ediyor.
2) Türkiye’nin Nabzı : Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programı Pazartesi ve Perşembe günleri Saat 20:30’da yayınlanıyor. Programda ülkemizin siyasi ve sosyal gündemi konuklarla tartışılıyor.
3) Karşıt Görüş : Çarşamba günleri Saat 21:00’da ekranlara gelen programı Balçiçek İlter sunuyor. Karşıt Görüş programına yorumcu olarak Çetin Elmas, Ceren Kenar, Oral Çalışlar, Orhan Miroğlu ve Levent Gültekin katılıyor.

HABERTÜRK Frekansı :

Türksat 3A: 11053 H 8000 3/4 (SD), Türksat 4A 12209 H 10000 3/4 (HD)
Digitürk: 44. kanal (SD), D-Smart: 33. kanal (SD/HD), Türksat TKGS : 13 kanal (SD)-613. kanal (HD), Kablo TV: S 24 (SD), Teledünya: 51. kanal (SD), Tivibu: 57. kanal (SD)
Filbox : 11053 H 8000 3/4 (SD), 12209 H 10000 3/4 (HD)

Güncel HABERTÜRK rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://strm-i.glb.pr.medianova.tv:1935/haberturk/haberturk2/playlist.m3u8

3 thoughts on “HABERTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.