GLOBAL STAR TV


.

 


GLOBALSTAR TV HAKKINDA

Global star tvRus tv kanallarından biridir. Sitemizde Globalstar tv yanında Rus tv kanallarından Biber TV (Perec tv), 100 TV, O2 TB, NTV Rusya, Rusya 24, Perviy TV, Rossiya 1, Sport 1 (Cnopt 1), Sport 2 (Cnopt 2), RU TV, THT Russia, CTC TV (STS TV), TV Guranga, Zolotoy TV, TV3 (TB3), Moscow TV, Rusya Al Yaum, RTR Planeta, Shanson TV, Domashniy TV, RT Belgesel, CBS Reality, TV Center, Ugra TV, RT Amerika, RT, CCTV, Music Box TV, İmpact TV, A One Hip Hop Music Channel televizyonlarını da izleyebilirsiniz. estrace pille kaufen | online apotheke estrace (synonym: estradiol) einkauf estrace online kaufen ! apotheke online estrace? estrace kaufen pille besten. Globalsatr tv kanalınını takılmadan, donmadan, şifresiz, HD kalitesinde, canlı yayın izle generic drug for phenergan what does phenergan cost buy phenergan online mek için bedavacanlitv.com’u ziyaret edin.
Globalstar televizyonunda Caz müzik dinleyebilirsiniz. Caz müzik ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmıştır. Caz müziğin ortaya çıkışı 1900’lü yılların başına dayanmaktadır. Caz müzik Afrika, Amerika ve Batı müziğinin harmanlanmasıdır. Caz müziğinin Dünya’da tanınması ise 1917 yılında olmuştur. 1917 yılında Dixieland Jazz Band ilk plağını çıkararak Jazz müziğinin tanınması konusunda önemli bir adım atmıştır. Caz müziği sadece ortaya çıktığı 1900’lü yılların başında değil günümüzde de sevileek dinlenmektedir. Hatta yıllar geçtikçe Caz müziğin önemi ve sevenleri artmaktadır. Caz müzik 21. yüzyılda başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nden hızla dünyaya yayılmıştır. Caz müziğin dünyaya yayılma sürecinde bir çok alt türlere ayrılmıştır. Jazz müziğinin alt türleri şunlardır; New Orleans, Swing, Kansas, Çingene cazı, avangart, serbest caz, Latin caz, caz rock, etno caz’dır.
Caz müziğin kökeni ruhani törenler, blues, Avru Ordu Bandoları’ndan gelir. Caz müzik, 19. yüzyıl başlarında duyulduktan sonra diğer müzik akımlarını etkilemeye başlamıştır. Caz kelimesinin kökü 19. yüzyıl başlarındaki argo kelimeden aldığı sanılmaktadır. Jazz kelimesinin anlamı enerjik, ruhani ve titreşim olaması önerilmektedir. Caz müzik diğer müzik türlerini etkilediği gibi, diğer müzik türlerinden etkilenmiştir. Caz müziğin etkilendiği müzik türü Blues’tir. Blues müzik Amerika Birleşik Devletleri’ne göç eden Afrikalı göçmenlerin müziğidir. Caz Afrika halk müziğinden kaynaklanmıştır. Bu nedenle bir öok müzisyene göre caz müzik Güney Afrikalıların müziğidir. Caz müzik 1880’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin New Orleans kentinde ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Caz müzik daha sonra, 1920’lerde New York, Los Angles ve Chicago’ya yayılmıştır. Caz müziğinin en önemli müzik aletleri Askeri Bandoların müzik aletleridir. Caz müzikte nefesli çalgılar, üflemeli çalgılar, vurmalı çalgılar ve gitardır. Caz müzikle ilk uğraşanlar zenci müzisyenlerdir. Zenci müzisyenler kurdukları küçük gruplarla cenaze törenlerinde caz müzik çalmış ve caz müziğin tanınmasına katkıda bulunmuştur. Avrupa’daki ilk caz müzisyenler Lorenzo Tio ve Scott Crabbe’dir. CAz müzikte ölçü 4 zamanlıdır. Caz topluluğu çalgılar bakımından melodi ve ritim olmak üzere iki kısma ayrılır. Ezgi (melodi) bölümünde trompet, trombon, klarnet, saksafon, Ritm (Dizem) kısmında piyano, kontrbas, gitar ve davul bulunmaktadır. Keman, flüt, akordiyon ve mandolin ya çok az kullanılır ya da hiç kullanılmaz. Caz müzikte genellikle saksafon, trompet, gitar kullanılır. Caz müzikte insan sesi ön plandadır. Caz müzik bestelenip söylense de bazen doğaçlama olarak da çalınıp söylenir. Caz müziğin doğaçlama seslendirilmesinin kökeni Afrika’ya dayanmaktadır. Doğaçlama ilk zamanlar atışma şeklinde yapılmış, daha sonraları melodiye yerleşmiştir. Dixieland cazında müzisyenler sırayla melodi çalarak atışır. Daha sonraki yıllarda, atışan müzisyenler belirli melodiye göre atışma yaparlar. Bu değişikliklerden dolayı caz müziği sürekli yeni yorumlara açıktır. Caz müzik Swing döneminde notalarla düzenleme yapılmıştır. Caz müzikte solo müzisyenler de doğaçlamalara katılmaktadır. Bebop’ta ise doğaçlama daha azdır. Caz müzikte müzisyenlerden biri doğaçlamaya başlayınca diğer müzisyenler de ona eşlik eder. Doğaçlama yapan müzisyene eşlik etmeyen müzisyenler bir kaç akor ile arka planda kalabilir.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden şifresiz izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

Global Star Tv Frekansı :

Güncel GlobalStar rtmp kodu/M3u8 adresi :

rtmp://176.114.3.171/live/gs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.