FLASH TV


FLASH TV HAKKINDA

Flash TV eğlence kanalı dır. Flash TV 20 Ocak 1992 yılında test yayınına, 26 Ocak 1993 yılında normal yayına başlamıştır. Flash TV (Filaş TV) kurulduğu günden bu yana Göktuğ Medya Grubu bünyesinde yayınlarını sürdürmektedir. Göktuğ Medya Grubu’nun sahibi Ömer Ziya Göktuğ’dur. Genel merkezi İstanbul’da olan Flash TV, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne da yayın yapmaktadır. Flash TV karasal antenle Türkiye’nin tamamından izlenebilmektedir. Flash TV’yi karasal antenle Türkiye’nin geneline VHF 12 bandından yayın yapmaktadır. Ankara’dan karasal antenle UHF 32 bandından izlenebilmektedir. Flash TV aynı zamanda Türksat 4A uydusundan, Digitürk 37. kanaldan, D-Smart 90. kanaldan izlenebilmektedir. Flash TV kablo yayınını, Kablo TV S 15, Teledünya 31. kanaldan izlenebilmektedir. Flash TV’yi sitemizden kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde, canlı yayın izleyebilirsiniz.
FLASH TV Türkiye’nin ikinci özel televizyon kanalı olarak 1992 yılında yayına başlamıştır. Flash TV Türkiye geneline yayınlarına başlamadan önce Bursa merkezli yayın yapmıştır. Flash TV Bursa merkezli başladığı yayınlarına daha sonra İstanbul’dan devam etmiştir. Flash TV’de izleyebileceğiniz en önemli kişiler Mustafa Yenigün, atif Doğan ve Yalçın Çakır’dır. Flash TV yayınlarını karasal antenle Türkiye’nin tamamından izlenebilmektedir. Ayrıca Flash TV’yi Türksat 4 A uydusundan, D-Smart’tan ve Digitürk’ten izleyebilirsiniz. Flash TV Ana Haber Bültenini hafta içi Yalçın Çakır, hafta sonu İlker Akkurt sunmaktadır.
Eğlence kanalı olan Flash TV 1992 yılında Bursa’da test yayınlarına başlamıştır. Test yayınlarına başladıktan 1 yıl sonra 1993 yılında normal yayına başlamıştır. Flash Tv yayına başladıktan bu güne kadar Göktuğ Şirketler Grubu bünyesindedir. Flash TV bursa’da başladığı yayınlarına, stüdyolarını İstanbul’a taşıyarak İstanbul’dan devam etmektedir.
Flash Tv ekranlarında yayınlanan Gerçek Kesit adlı dizi Bursa’da çekilmiştir. Gerçek Kesit adlı dizide hayatın içinden olaylara yer verilmektedir. Gerçek Kesit dizisinde Bursa’lı oyuncular yer almıştır. Bu oyuncular Cahit Kaşıkçılar, Mehmet Vanlıoğlu, Nevzat Çiftçi, Zeki Bıçakçı, Mesut Hakyemez ve Berat Demireğer’dir. Flash TV’de yayınlanan ve çok izlenen Gerçek Kesit dizisinin yanında diğer çok izlenen Flash TV programı da “Tap On” adlı müzik programıdır. “Tap On” programında 1990 yıllarında meşhur olmuş şarkılara yeni sözler yazılarak, bu şarkılar yeniden seslendirilmiştir. Flash TV’nin yayınladığı en önemli programlardan biri de evlilik programlarıdır. Flash TV yayınladığı evlilik programları ile ekranlarda evlilik programların başlamasına neden olmuştur. Flash TV’de yayınlanan ilk evlilik programını Esra Erol sunmuştur. Esra Erol’un sunduğu evlilik programının adı”Desti İzdivaç”tı. Flash TV ana haber bültenini bir ara Savaş AY’da sunmuştur. Flash TV’de yayınlanan ve en çok izlenen programlarının başında “Küstüm Show” gelmektedir. Küstüm Show programını Latif Doğan sunmaktadır.
FLASH TV’DE YAYINLANAN PROGRAMLAR VE YAYIN SAATLERİ
1) Gerçek Gündem : Hafta içi her gün saat 07:00’da yayınlanan programı Yılmaz Tunca sunmaktadır.
2) Ne Çıkarsa Bahtına : Evlilik programı olan “Ne Çıkarsa Programı” hafta içi her gün saat 09:10’da yayınlanmaktadır.
3) Ne Çıkara Bahtına Özel : Evlilik, Aktüalite programıdır. Saat 12:15’te Flash TV ekranlarında.
4) Türk Filmi : Flash TV’de Türk Filmleri Hafta içi her gün 14:00’te, 00:25 ve 17:15’te, hafta sonu 07:00’de ve 17:15’te yayınlanmaktadır.
5) Rengarenk : Müzik-eğlence programı olan Rengarenk hafta içi her gün saat 15:45’te yayınlanmaktadır.
6) Flash Haber : Tlash TV Ana Haber bülteni hafta içi ve hafta sonu saat 19:10’da yayınlanmaktadır. Flash Ana Haber’i hafta içi Yalçın Çakır, hafta sonu Mustafa Yenigün sunmaktadır. Flash Haber’in tekrarı 02:35’te yayınlanmaktadır.
7) Eğlence Programları : Flash TV’nin eğlence kanalını olmasını sağlayan eğlence programları saat 20:05’te yayınlanmaktadır. Ankaralı Yasemin ve Ankaralı Yasin katıldığı “Evlere Şenlik” Pazartesi günü saat 20:05’te, Faik Öztürk’ün katıldığı “Faik Öztürk ile Düğündeyiz” Salı günü 20:05’te, Murat Kurşun’un katıldığı müzik eğlence programı “Murat Kuruşun Show” Çarşamba günü saat 20:05’te, Latif Doğan’ın sunduğu müzik eğlence programı “Küstüm Show” perşembe günleri saat 20:05’te, “Eğlen Bu Gece” adlı müzik eğlence programı Cuma günü saat 20:05’te yayınlanıyor.
8) Gece Hattı : Hafta içi her gün yayınlanan “Gece Hattı” programını gökhan Taşkın sunmaktadır.

Flash TV Frekansı :

Karasal yayın: Türkiye geneli VHF 12, Ankara’da : UHF 32
Türksat 4A 11855 V 30000 3/4, Digitürk: 37. kanal, D-Smart: 86. kanal
Kablo TV: S 15, Teledünya: 31. kanal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.