EUROSPORT 1

 


 

EUROSPORT 1 HAKKINDA

Eurosport 1, 5 Şubat 1989 tarihinde kurulmuştur. Eurosport 1, 54 ülkeye yayın yapan uluslar arası spor kanalıdır. Eurosport 1, yayınlarını 21 farklı dilde sürdürmektedir. Eurosport spor yayınlarını Fransa’dan yapmaktadır. Sahibi Fransız TF1 Gruptur. Euorsport 1, kanalında günlük spor haberlerini ve her türden spor karşılaşmalarını canlı olarak izleyebilirsiniz. Eurosport ülkemizde Eurosport ve Eurosport 2 olarak iki farklı kanalla spor severlere ulaşmaktadır. Eurosport, 2008 yılından bu yana Eurosport HD kanalı ile digital yayın yapmaktadır. Eurosport 1 kanalını Türkiye’de Digitürk ve D-Smart’tan izle yebilirsiniz. İnternetten Eurosport 1 kanalını HD kalitede, şifresiz, takılmadan, donmadan, canlı yayın izlemek için bedavacanlitv.com’u ziyaret edin.
EUROSPORT haftanın her günü Dünya’nın değişik ülkelerinde yapılan spor karşılaşmalarını ekranlara taşımaktadır. Dünya’da en çok izlenen spor organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Kupası maçlarını ve maç özetlerini yayınlamaktadır. EUROSPORT 1 Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları yanında Avrupa Liglerinde oynanan maçların özet görüntülerini EUROGOALS programında yayınlamaktadır. İtalya 2. ligi Serie B futbol karşılaşmaları EUROSPORT 2 kanalında canlı yayınlanmaktadır. Eurosport 1, Fransa’da yaz mevsiminde düzenlenen “Toulon Gençlik Festivali”, FIFA 20 yaş altı (U-20) Dünya Şampiyonası ve UEFA 19 yaş altı (U-19) Avrupa Şampiyonasını yayınlamaktadır.
EUROSPORT futbol karşılaşmaları yanında Basketbol turnuvası olan ULEB Cup basketbol karşılaşmalarını ve İspanya Basketbol Ligi ACB oynanan karşılaşmaların tamamını bazen canlı bazen banttan Eurosport 2’de yayınlamaktadır. Eurosport 2 Euro League ve ULEB Cup maçlarının maç özetlerini Cuma günleri, Euroleague Basketbol Show ve İspanya Ligi maç özetlerini Salı ve Pazar günleri yayınlamaktadır. Eurosport sporun her çeşidini ekranlara getirdiği gibi tenis karşılaşmalarını da yayınlamaktadır. Teniste ATP ve WTA turlarında tüm yıl boyunca yapılan turnuvaları ekranlara getirmektedir. Eurosport 1, bir yılda 4 defa düzenlenen 4 Grand Slam turnuvasının 3 tanesini canlı yayınlamaktadır. Eurosport’un canlı yayınladığı bu 3 Grand Slam turnuvası Avustralya Açık (Australian Open), Fransa Açık (Roland Garros) ve Amerika Açık’tır. (US Open) Eurosport 1 Kasım ayında başlayan kış sporlarını da yayınlamaktadır. Kış sporları kapsamında Alp disiplini, artistik patinaj, biatlon, körling, kayaklı koşu, kuzey kombine, kızak gibi bir çok kış sporuna yayınlarında yer vermektedir. Eurosport 1’in yayınladığı spor branşlarından biri de motor sporlarıdır. Eurosport bir yıl boyunca Moto GP, Dünya Ralli Şampiyonası, Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası, Dakar Rallisi, GP2, International Formula Masters, International Open, MotoSross MX1 ve MX2 yarışları, Porsche Cup gibibirçok motor sporunu yayınlamaktadır. Eurosport 1,yatçılık, binicilik ve golf karşılaşmalarını da canlı yayınlamaktadır.Yatçılık, binicilik ve golf sporlarında yılın seçkin yarışları canlı yayınlanmaktadır. Binicilikte Arezzo, Atina, Monako gibi seçkin at yarışları canlı yayınlanmaktadır. Yat yarışları, Inside Alinghi ve Yacht Club adlı programlarda yatçılık ile ilgili yarışma ve haberlere yer verilmektedir. Eurosport 1 kanalında Salı ve Cuma akşamları boks karşılaşmaları genellikle banttan yayınlanmaktadır. Boks sporunda Avrupa ve Amerika’da yapılan karşılaşmalar yayınlanmaktadır. Boks sporu yanında Kick Boks gibi dövüş sporları da yayınlanmaktadır. Karate, Judo ve Tekvando sporlarında Dünya ve Avrupa düzeyinde yapılan karşılaşmalar canlı yayınlarla ekrana gelmektedir. Eurosport 1, 2007 yılında İstanbul’da yapılan Dünya Karate Şampiyonasını yayınlamıştır. Snooker ve Bilardo sporlarında en üst düzey sporcuların maçları da Eurosport 1’de yayınlanmaktadır. Eurosport 1, Atletizm sporunda Dünya Atletizm Finalini, Dünya Atletizm Şampiyonasını ve Avrupa Atletizm Şampiyonasını canlı yayınlamaktadır.

Eurosport Frekansı :

D-Smart: 81. kanal, Digiturk: 71. kanal (SD)- 371. kanal (HD)
Teledünya: 137. kanal (SD)- 5. kanal (HD), Tivibu: 85. kanal, Türksat Kablo TV: C 10 (SD)

Güncel EUROSPORT rtmp kodu/m3u8 adresi:

hydroxyzine belongs to the class of medications called antihistamines. it is used to relieve itching and other symptoms caused by allergic conditions. it can help… buy atarax
http://46.61.226.20/hls/CH_EUROSPORT/variant.m3u8

3 thoughts on “EUROSPORT 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.