EURO D


 


 

EURO D KANALI HAKKINDA

EURO D Avrupa’da yaşayan Türkler için Kanal D tarafından kurulan televizyon kanalıdır. Sahibi Aydın DOĞAN’dır. EURO D Doğan Yayın Holding bünyesindedir. EURO D televizyon kanalını Türksat 4A uydusundan ve bedavacanlitv.com’dan takılmadan, donmadan HD kalitesinde canlı yayın izleyebilirsiniz. EURO D “Avrupalı Türklerin Kanalı.” sloganıyla yayınlarına devam etmektedir. EURO D‘nin daha önceki adı Kanal D Fun’dur. Euro D Avrupa Birliği ülkelerine ve Türkiye’de yayın yapmaktadır.

EURO D, 12 Haziran 2000 tarihinde yayına başlamıştır. EURO D’nin genel merkezi Kanal D ile beraber İstanbul’dadır.

EURO D, Kanal D’nin yayınladığı dizi, film ve diğer programları bazen eş zamanlı, bazen tekrar yayınlarla ekrana getirmiştir. EURO D Avrupa’daki Türkler için Euro D Haber programında Avrupa’dan derlenen haberler sunmaktadır.

EURO D TELEVİZYONUNUN YAYINLADIĞI PROGRAMLAR
1) Avrupa’dan : EURO D’de yayınlanan Avrupa’dan programını Serdar CEBE ile Zeynel LÜLE birlikte sunmaktadır. Avrupalı Türklerle EURO D ekranlarında buluşan Avrupa’dan programı 15 günde 1 Salı günleri yayınlanıyor.
2) Danışma Saati : EURO D’de yayınlanan Danışma Saati programını Hasan KARAHALİLOĞLU sunmaktadır. Hasan KARAHALİLOĞLU ile Danışma Saati Pazar günleri Avrupa saati ile 11:00’de EURO D ekranlarına geliyor. Danışma Saati programında Almanya başta olmak üzere, Avrupa ülkelerindeki Sosyal Güvenlik konusunda, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın soruları cevaplandırılıyor.
3) Fabrika : Fabrika programı Almanya’da yaşayan Türklere yönelik hazırlanan internet ve televizyon programıdır. Fabrika programı ile Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının eğitim, çalışma hayatı, sosyal ve kültürel yaşama konularında eğitimleri amaçlanmaktadır. Program Avrupa’da en çok izlenen televizyon kanalları ATV ve EURO D’de yayınlanmaktadır. Fabrika programı özellikle Türk kökenli genç izleyicilere yöneliktir. Fabrika bir Alman kurumu tarafından, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları için hazırlanan ilk televizyon programıdır. Fabrika programı 2012 yılından bu yana EURO D kanalında aylık olarak yayınlanmaktadır. Programın tekrarları da EURO D’de yayınlanmaktadır. Fabrika programı 37 dakika olarak hazırlanmıştır. Programda eğitim, toplumsal hayat, kültürel ve mesleki konulara yer verilmektedir. Eğitime yönelik bilgiler bölümünde özellikle mesleki eğitime önem verilmektedir.

DOĞAN YAYIN HOLDİNG :

1980 yılında kurulan Doğan Yayın Holding’in sahibi Doğan Holding’tir. Şirketin faaliyet alanında Gazete, Televizyon, kitap, dergi, yapımcılık, dağıtım girmektedir. Şirkette yaklaşık 6.200 kişi çalışmaktadır.
Doğan Yayın Holding bünyesindeki televizyon kanalları şunlardır: Kanal D, Euro D, CNN TÜRK, Kanal D Romanya, TNT Türkiye, Cartoon Network, NBA TV, tv2.

EURO D’de en çok izlenen programlardan biri Tatilde TV programıdır. Tatilde TV programında, Türkiye’nin turistik bölgeleri hakkında gurbetçi vatandaşlarımıza bilgiler verilmektedir. EURO D’de yayınlanan bu programda yurdumuzdaki turistik oteller hakkında da bilgiler verilmektedir. Tatilde TV programında turistik bölgeler, bu bölgelerdeki otel tanıtımları dışında o bölgelerin tarihi eserleri ve gezilecek doğal güzellikleri de tanıtılmaktadır. Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlarımıza ülkemizi tanıtan bu program sayesinde, gurbetçilerimiz yurdumuza olan özlemleri de bir nebze gideriliyor. Tatilde TV programı EURO D’de sadece tatil mevsiminde yayınlamaktadır. Program kış mevsiminde yayından kaldırılmaktadır. Tatilde TV programı Nisan ayında yayına başlar tatil mevsimi bitinceye kadar yayında kalır. Program EURO D’de her gün yayınlanır. Bazen programın tekrarı da yayınlanır. Tatilde TV programını Nuray KARADENİZ sunmaktadır.

Euro d, Tatilde TV programı yanında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız bilgilendirici, onların yaşadıkları ülkelerdeki haklarını öğreten programlarda yayınlamaktadır. EURO D’de gurbetçilerimizin Türkiye özlemini gidermek için Türkiye gündemini yansıtan programlar, kadın programları, spor programları, belgeseller, yarışma programları, Türkiye’den haberler, diziler de izleyebilirsiniz.

Euro D Frekansı :

Türksat 4A 12034 V – Dikey Bati 27500 5/6
D-Smart 22. Kanal, Filbox: 12034 V 27500 5/6

Güncel EURO D rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://38.117.88.254:7777/EuroD_HD/EuroD_High.m3u8

6 thoughts on “EURO D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.