DİSNEY KANAL


 

DİSNEY KANAL (DİSNEY CHANNEL) HAKKINDA

Disney Kanal’ın (Disney Channel)Tam adı The Disney Channel’dir. 18 Nisan 1983 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde yayına başlamıştır. Disney Kanal (Disney Channel) buy fluoxetine online , no prescription required, where to generic for phenergan 100 50 generic for phenergan 100 50 cheap phenergan buy fluoxetine without prescription. want fluoxetine with discount? our pharmacies is the most  Orta Doğu’daki yayınlarına 29 Temmuz 2007, Türkiye’deki yayınlarına 12 Ocak 2012 tarihinde başlamıştır. Disney Kanal’ın (Disney Channel) sahibi Disney-ABC Television Group (The Walt Disney Company)’dir. İlk yayınlarına Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan Disney Kanal (Disney Channel)’ın Burbank Kaliforniya’dadır. Disney Kanal’ın (Disney Channel) kardeş kanalları Disney Junior ve Disnye XD’dir. Disney Kanal (Disney Channel) yayınlarını sitemizden takılmadan, donmadan, HD kalitesinde, kesintisiz izleyebilirsiniz. Sitemizde ayrıca Disney Kanal (Disney Channel) yanında daha bir çok çocuklara yönelik yayın yapan televizyon kanallarını izleyebilirsiniz.
Disney Kanal (Disney Channel) Amerika Birleşik Devletlerinde 24 saat çocuklara yönelik yayınlar yapan televizyon kanalıdır. Disney Kanal’ın (Disney Channel) yayınları çoğunlukla çizgi filmler ve çizgi dizilerden oluşmaktadır. Disney Kanal’ın (Disney Channel) yayınları genellikle 7 yaş grubu izleyicilerdir. Ancak gün geçtikçe Disney Kanal’ın (Disney Channel) yayınlarında değişiklikler olmuş ve bu değişiklikler sonucunda kanalın izleyici grubunun yaş ortalaması yükselmiştir.
Disney Kanal (Disney Channel) sadece Amerika Birleşik Devletlerine değil uluslararası yayın yapan televizyon kanalıdır. Disney Kanal (Disney Channel) Türkiye’deki yayınlarına başlayacağını 2011 yılı Ekim ayında duyurmuştur. Disney Kanal (Disney Channel) Türkiye’deki yayınlarını Disney Televizyon Yayıncılık A.Ş. olarak sürdürmektedir. Disney Kanal (Disney Channel) Türkiye’deki test yayınlarına 21 Aralık 2011 tarihinde, asıl yayınlarına 12 Ocak 2012 tarihinde Türksat 2A uydusundan yapmıştır. İlerleyen yıllarda Türksat 2A’da olan yayınlarına Türksat 4A uydusundan devam etmiştir. Disney Kanal’ın (Disney Channel) yayınları ülkemizden ücretsiz olarak izlenebilmektedir. Disney Kanal (Disney Channel) ücretsiz yayınlarına ilk olarak İspanya’da başlamıştır. Ücretsiz yayınlar İspanya’dan sonra ikinci olarak Türkiye’de başlamıştır. Disney Kanal (Disney Channel) Türkiye’de yayınlarına başlamadan önce, Türkiye’de Disney Kanal’ın Orta Doğu kanalındaki yayınlar izlenmekteydi.
Disney Kanal (Disney Channel) Orta Doğu, Arap Ülkeleri ve Yunanistan’a yayın yapmaktadır. Disney Kanal (Disney Channel) Orta Doğu yayınlarına 29 Nisan 2007 tarihinde başlamıştır. Disney Kanal (Disney Channel) Orta Doğu’nun yayınlarında Arapça, Yunanca ve İngilizce seslendirmeler ve alt yazılar kullanılmaktadır.
Disney Kanal’da (Disney Channel) yayınlanan programların bazıları şunlardır. Fineas ve Förb, Esrarengiz Kasaba, Doktor Dottie ve İlaçları, Balık Oltası, Prenses Sofia, Muhteşem Örümcek Adam, Süper Matrak, Austin Ally, Jessie, İyi Şanslar Charlie, Kid ve Kat, Köpek Stan Yazıyor, 9. Sınıf Ninja, Zack ve Cody Güvertede, Gençlik Pasajı Filmi, Yetenek Çiftliği, Haydi Çalkala, Violetta, Limon ve Zeytin’dir.
Disney Kanal’da yayınlanan Limon ile Zeytin adlı çizgi film 1991 yılında Salih Memecan tarafından hazırlanmaktadır. Limon ile Zeytin yayınlanmaya başladığı tarihten bu yana Türkiye’nin en çok sevilen, en çok izlenen çizgi karakterlerinden biri olmuştur. Salih Memecan bu çizgi filmde ailenin günlük yaşantısındaki esprileri, komik olayları ön plana çıkarmaktadır. Limon ile Zeytin “Sizinkiler” serisi altında yayınlamaktadır. Limon ile Zeytin 1991 yılından bu yana Sabah Gazetesinde yayınlanmaktadır. Limon ile Zeytin çizgi film serisinin 5’er dakikalık 26 bölümü bulunmaktadır. Ayrıca 2013 yılı Kasım ayından bu yana Limon ile Zeytin adlı çocuk dergisi piyasaya sunulmaktadır.
Sitemizin Çocuk kategorisinde Disney Kanal (Disney Channel) yanında Planet Çocuk, Planet Pembe, Cartonn Network, TRT Çocuk, Minika TV, Minika GO, Minika Çocuk, Karamel TV, kanallarını da izleyebilirsiniz.

One thought on “DİSNEY KANAL

  1. and documentary film projects about this important story. Additionally, make sure to check in wiiiM Wtkhleaks-Âovie.com with our massive “Go To” resource archive for online videos, film clips,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.