CNNTÜRK

 


 

CNNTÜRK HAKKINDA :

CNNTÜRK 1999 yılında yayına başlayan haber kanalıdır. CNNTÜRK’ün tam adı Cable News Network Türk’tür. CNNTÜRK, Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. bünyesindedir. Sahibi Doğan Yayın Holding’tir. %50 hissesi Turner Broadcasting System’e aittir. Türkiye’ye yayın yapan yapan CNNTURK, Türkçe yayın yapmaktadır. CNNTÜRK’ün genel merkezi İstanbul’dadır. CNNTÜRK bir ara Formula 1 (F1) yarışlarını da yayınlamıştır. CNNTÜRK 2008 yılında karasal yayın frekansını TNT kanalına devretmiştir. Daha sonra TV5 kanalının karasal yayın haklarını satın almıştır. CNNTÜRK günümüzde bazı illerde karasal yayından, diğer illerde uydu antenlerinde izlenmektedir. CNNTÜRK televizyonunu Türksat 4A uydusundan izleyebilirsiniz. İnetrnetten CNNTURK TV’yi kesintisiz, donmadan, takılmadan, HD kalitesinde, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin.

CNN Türk 2013 yılında CNN Türk HD kanalını kurmuştur. CNN Türk ile CNN Türk HD eş zamanlı yayaın yapmaktadır. CNN Türk HD Türksat 4A uydusundan yayın yapmaktadır.

CNN Türk daha çok tartışma programları yayınlanmaktadır. Tartışma programları arasında en çok izlenenler; Ahmet HAKAN ile Tarafsız Bölge, Şirin PAYZIN’ın sunduğu Ne Oluyor?, Cüneyt ÖZDEMİR ile Soruyorum ve Dört Bir Taraf’tır.

Şirin PAYZIN ile “Ne Oluyor?” Programı Salı ve Perşembe günleri saat 21:00’de yayınlanmaktadır. “Ne Oluyor?” programında Siyaset, Spor, Sanat anlatılıyor, konuşuluyor, tartışılıyor.
Ahmet HAKAN ile Tarafsız Bölge her Pazartesi ve Çarşamba günleri 21:00’de Cnn Türk’te yayınlanmaktadır. Ahmet HAKAN ile Tarafsız Bölge programında gündemin sıcak konuları tartışılmaktadır.
CNN Türk’ün sevilen programlarında biri de “Burada Laf Çok” adlı programdır. “Burada Laf Çok” Haftada iki gün, Pazartesi ve Perşembe günleri Saat 00:00’da. Mesut Yar’la “Burada Laf Çok” “Gece konuşturan, gündüz konuşulan program” sloganıyla yayına devam etmektedir.
Mirgün CABAS ile “Her Şey” Pazartesi ve Perşembe günleri saat 19:30’da CNN Türk’te yayınlanmaktadır. Mirgün CABAS ile “Her Şey” programında siyaset, sosyal sorunlar konuşulmaktadır.
CNNTÜRK’te Cumartesi günleri Saat 14:20’de yayınlanan Can Dostum programını Gamze ARAL sunmaktadır. Köpek eğitmeni olan sunucu programında, evde beslenen hayvanların bakımı, eğitimi hakkında bilgiler veriyor. Programda havyan hakları ve hayvan dostu ünlüler ile yapılan röportajlara yer veriliyor.
Dünyanın 1001 Hali programını Emin Çapa sunmaktadır. Dünyanın 1001 Hali programı Pazartesi ve Perşembe günleri saat 16:00’da ekranlara geliyor. Emin Çapa programında eski bilgiler, yeni teknolojiler, uzak yıldızlardan, kentlere kadar bilinmesi gereken bilgiler sunuluyor.
Yol Üstü Lezzet Durakları adlı program Cumartesi günleri Saat 19:25’te CNNTÜRK ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Mehmet Yaşin’in sunduğu program yurt içinde ve yurt dışında farklı tatları ekranlara getiriyor. Yol Üstü Lezzet Durakları programı özellikler bayan izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor.
CNNTÜRK’TE YAYINLANAN BAZI PROGRAMLAR :
1) Güne Merhaba : Hafta içi her gün Saat 06:00’da ekrana gelen programı Semiha Şahin ve Deniz Bayramoğlu sunuyor.
2) Parametre : Hafta içi her gün Saat 09:00’da.
3) Bugün : Başak Şengül’ün sunduğu program hafta içi her gün Saat 11:00’de.
4) Günlük : Hafta içi her gün saat 14:00’te yayınlanan programı Saynur Tezel sunuyor.
5) Dünyanın 1001 Hali : Emin Çapa’nın sunduğu program hafta içi her gün Saat 16:00’da.
6) Afiş : Nefise KARATAY’ın sunduğu program hafta içi her gün Saat 16:45’te.
7) Ana Haber : Nevşin Bengü ile CNNTURK Ana Haber hafta içi her gün saat 17:00’de.

CNN Türk Frekans :

Türksat 4A 12034 V 27500 5/6 (SD), Türksat 4A 12245 H 27500 5/6 (HD)
D-Smart: 30. kanal (SD-HD), DFH Network: 4. kanal (SD), Digitürk: 42. Kanal (SD), Türksat TKGS 12. kanal (SD)-612 kanal (HD), Kablo TV: S 22, (SD) Teledünya: 49. kanal, (SD), Tivibu: 59. kanal (SD)

2 thoughts on “CNNTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.