CNNTÜRK HD

 


 

CNNTÜRK HAKKINDA :

CNNTÜRK ‘ün tam adı Cable News Network Türk’tür. CNNTÜRK, 11 Ekim 1999 tarihinde haber kanalı olarak yayın hayatına başlamıştır. CNNTÜRK’ün sahibi %50 Doğan Yayın Holding, %50 Turner Broadcasting System’dir. Genel merkezi İstanbul’da bulunan CNNTÜRK Türkçe olarak, Türkiye’ye yayın yapmaktadır. CNNTÜRK haber kanalını günümüzde bazı illerimizden karasal antenle izlenebilmektedir. CNNTÜRK televizyonunu Türksat 4A uydusundan izleyebilirsiniz. İnternetten CNNTÜRK TV’yi canlı yayın, HD kalitesinde izlemek için bedavacanlitv.com’u ziyaret ediniz.
CNNTÜRK’TE YAYINLANAN BAZI PROGRAMLAR ŞUNLARDIR :
1) 360 DERECE : Şirin Payzın’ın sunduğu 360 Derece programı Cuma günleri Saat 19:30’da CNNTÜRK ekranlarında oluyor. 360 Derece programında haftanın olayları, öne çıkan konular, programa konuk olan konuklarla birlikte yorumlanıyor.
2) AFİŞ : Nefise Karatay’ın sunduğu Afiş programı hafta içi her gün 16:45’te yayınlanıyor. Afiş programı CNNTÜRK’te uzun yıllardan bu yana yayınlanmaktadır. Program adeta bir CNNTRÜK klasiği haline gelmiştir. Nefise Karatay Afiş programında kültür-sanat dünyası hakkında yayınlar yapmaktadır.
3( CNNTÜRK ANA HABER : CNNTÜRK ANA HABER hafta içi her gün saat 17:00’de ekranlara gelmektedir. Cnntürk Ana Haber’i Nevşin Mengü sunmaktadır. Hafta sonları yayınlanan “Hafta Sonu Ana Haber”‘i Duygu Demirağ sunmaktadır. CNNTÜRK Ana Haber hafta içi günlerde yaklaşık 2 saat sürmektedir.
4) BAŞKA ŞEYLER : Serdar Tuncer’in sunduğu Başka Şeyler programı Pazar günleri saat 23:00’te CNNTÜRK’te ekrana gelmektedir. Başka Şeyler programında Serdar Tuncer ve konukları medeniyet, tasavvuf, tarih konularında yorumlar yapılmaktadır.
5) BAŞTAN SONA : Akif Beki’nin programa aldığı konuklarla haftanın olaylarını yorumladığı Baştan Sona programı Cuma günü saat 22:30’da CNNTÜRK ekranlarına gelmektedir.
6) BUGÜN : Başak Şengün’ün sunduğu Bugün programı CNNTÜRK gündüz kuşağında yayınlanan haber bültenidir. Bugün programı hafta içi her gün saat 11:00’de yayınlanmaktadır.
7) BURADA HAYAT VAR : Aynur Tartan’ın sunduğu Burada Hayat Var programı Pazar günleri 15:10’da Cnntürk ekranlarında oluyor. Programda Aynur Tartan aynı şehirde doğmuş siyaset, sanat ve iş dünyasından konuklarla, doğdukları yer hakkında konuşuluyor.
8) GÜNE MERHABA : CNNTÜRK ekranlarda izleyici ile buluşan Güne Merhaba programını Semiha Şahin ve Deniz Bayramoğlu birlikte sunuyor. Güne Merhaba programı Hafta içi her gün Saat 06:00’da CNNTÜRK ekranlarında yayınlanıyor. Programda gecenin ve günün ilk saatlerindeki haberler, hava ve yol durumu ekranlara getiriliyor.
9) GÜNLÜK : CNNTÜRK’te hafta içi her gün Saat 14:00’da yayınlanan Günlük programını Saynur Tezel sunuyor. Günlük programında günün haberlerini Saynur Tezel’in sunumu ile izleyebilirsiniz.
10) HAYAT BATUHAN’A GÜZEL : Hayat Batuhan’a Güzel programı Batuhan Piatti tarafından sunuluyor. Hayat Batuhan’a Güzel programı Pazar günleri Saat 11:10’da CNNTÜRK ekranlarına geliyor. Hayat Batuhan’a Güzel programında Batuhan Piatti İtalyan mutfağının en güzel yemeklerini kendi pişirip tanıtıyor.
11) PARAMETRE : Parametre programı hafta içi her gün saat 09:00’da CNNTÜRK ekranlarına geliyor. Parametre programını Ebru Baki, Hakan Çelik ve Deniz Zeyrek birlikte sunuyor. Parametre programında piyasalar, siyaset gündemi araştırılıyor ve objektif youmlarla izleyicilere aktarılıyor.
12) SAĞLIK KONTROLÜ : CNNTÜRK’te yayınlanan sağlık kontrolü programını Leyla Ataman hazırlayıp sunuyor. Sağlık Kontrolü programını Cumartesi günleri saat 09:00’da CNNTÜRK ekranlarında izleyebilirsiniz. Programda, hastalıklar, tedavilerdeki yenilikler, sağlık alanındaki ilginç olaylar uzman doktorlar tarafından yorumlanıyor. Sağlık Kontrolü programında en çok sorulan sorularında cevaplarını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.