BJK TV

 

.

BJK TV HAKKINDA

Beşiktaş TV (BJK TV)‘ni tam adı Beşiktaş Televizyonu’dur. Beşiktaş TV (BJK TV) buy baclofen online, baclofene costarica, baclofen costa rica . 19 Nisan 2004 tarihinde test yayınlarına başlamıştır. BJK TV test yayınlarına başladıktan 1 yıl sonra, 19 Nisan 2005 tarihinde asıl yayına başlamıştır. Beşiktaş TV’nin sahibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü’dür. İnternetten Beşiktaş TV (BJK TV) yayınlarını şifresiz, takılmadan, donmadan, canlı yayın izlemek için sitemizi ziyaret edin. Beşiktaş TV (BJK TV) Türksat 4 A uydusundan şifreli yayın yapmaktadır. Beşiktaş TV (BJK TV) ve daha bir çok spor kanalını sitemizden bedava izleyebilirsiniz.
Beşiktaş TV (BJK TV) Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün televizyon kanalıdır. Beşiktaş TV’de, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile ilgili haberleri, programları ve söyleşileri izleyebilirsiniz. Beşiktaş TV ilk olarak Galaxy TV ile dönüşümlü yayınlar yapmış, D-Smart’ın kurulmasından sonra 24 saat yayınlara başlamıştır. Beşiktaş TV (BJK TV)’nin kurulması için Reha Muhtar görevlendirilmiştir. Bir süre sonra Reha Muhtar’ın istifası ile boşalan göreve sırasıyla Aydın Özdalga, Cemal Alkan, Erhun Ateş getirilmiştir. Beşiktaş TV (BJK TV) yayına başladığı ilk yıl, televizyon kanalının işletmesinin maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle Doğan Grubu’na kiraya verilmiştir. Beşiktaş TV (BJK TV) Digitürk’ten de yayın yapmıştır. Digitürk’teki yayınları 2007 yılındaki bir futbol maçını şifrelediği için Digitürk’ten çıkarılmıştır. 2008 yılında ise Beşiktaş TV (BJK TV)’nin yayınları RTÜK’ün Beşiktaş TV’nin lisansını iptal etmesi nedeniyle kesintiye uğramıştır. Bunun üzerine Beşiktaş yönetimi lisans alımı için RTÜK’ten 6 ay ek süre istemiş, fakat verilen 6 ay ek sürenin sonunda Beşiktaş yönetimi lisans işlemlerini tamamlamadığı için 1 Ekim 2009 tarihinde kanalın yayınları durdurulmuştur. RTÜK tarafından verilen 6 aylık ek süre boyunca Beşiktaş TV (BJK TV) yayınlarında “Test Yayını” logosunu kulanmıştır. 1 Ekim 2009’da yayınları durdurulan Beşiktaş TV (BJK TV)’nin tekrar yayınlara başlaması için 2010 yılında Beşiktaş başkanlığına seçilen Yıldırım Demirören çalışma başlatmıştır. Yıldırım Demirören’in başlattığı çalışmalar sonucunda Beşiktaş TV (BJK TV) 20 Ocak 2011 tarihinde tekrar yayına başlamıştır. Beşiktaş TV’nin tekrar yayına başladığı ilk program “Günaydın Beşiktaş” olmuştur.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün kısa adı BJK’dir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) 1903 yılının Mart ayında kurulmuştur. Türkiye’de kurulan ilk spor kulübü Beşiktaş’tır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün kuruluşu 13 Ocak 1910 tarihinde tescil edilmiştir. Beşiktaş Kulübü ilk olarak Bereket Jimnastik Kulübü adıyla kurulmuştur. Beşiktaş Jimnastik Kulübü futbol branşıyla ön plana çıkmıştır. Beşiktaş Türkiye birinci liginde şampiyon olan 5 futbol kulübünden biridir. Günümüzde kulübün başkanlığını Fikret Orman yapmaktadır. Beşiktaş Kulübünün onursal başkanları Hakkı Yeten ve Süleyman Seba’dır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün birinci liglerde mücadele eden takımları, erkekler futbol, erkekler ve kadınlar basketbol, erkekler ve bayanlarda hentbol takımlarıdır. Beşiktaş Kulübü’nde bu spor branşlarının yanında atletizm, bokd, briç, güreş, jimnastik, kürek, masa tenisi, satranç ve elektronik spor branşlarında faaliyetlerine devam etmektedir.
Beşiktaş’ın kurulduğu zaman renkleri kırmızı beyaz’dı. Kulüp uzun yıllar kırmızı-beyaz renkleri kullanmıştır. Balkan Savaşları’nın kaybedilmesinden sonra, savaşta ölenlerin anısına siyah rengi alarak, renklerini siyah beyaz olarak değiştirmiştir. Ancak Beşiktaş’ın 100. yılı nedeniyle, 2003 yılında hazırlanacak belgesel için yapılan araştırmalarda Beşiktaş’ın kırmızı rengi hiç kullanmadığı ortaya çıkmıştır. Günümüzde Beşiktaş Siyah ve Beyaz renkleri yedek renk olarak kırmızı rengi kullanmaktadır. Beşiktaş tescil edilen ilk Türk Spor Kulübü olması nedeniyle armasında Türk Bayrağı taşıma hakkı verilmiştir. Beşiktaş Futbol Takımının kazandığı şampiyonluklar : Süper Lig 11 şampiyonluk, Federasyon Kupası 2 şampiyonluk, Cumhurbaşkanlığı Kupası/Süper Kupa 8 şampiyonluk, Türkiye Futbol Şampiyonası 2 şampiyonluk, İstanbul Ligi 11 şampiyonluk, Pazar Ligi 1, Atatürk Kupası 1, Türkiye Kupası 9, Başbakanlık Kupası 6, Milli Küme 3, İstanbul Profesyonel Lig 2, İstanbul Türk İdman Birliği Ligi 2, Spor Toto Kupası 4 şampiyonluk elde etmiştir.

Beşiktaş tv Frekansı :

Digiturk: 74. kanal, Eutelsat 7A: 11637 H 30000 3/4, Türksat 4A 12687 V 11400 3/4 (Şifreli)

One thought on “BJK TV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.