BİBER TV

 

 

 …

 

BİBER TV (PEREC TV) HAKKINDA :

Biber tv (Perec TV) Rus tv kanallarından biridir. Biber TV (Pepper TV) ve diğer Rus tv kanallarını sitemizden bulabilirsiniz. Biber TV (PEREC TV) kanalını internetten sitemizden kesintisiz, takılmadan donmadan, HD kalitede, canlı yayın izleyebilirsiniz. Biber tv’de her akşam Rus filmi izleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com’da Biber TV (Perec TV) yanında, Sport 1 TV, (CNOPT 1), Sport 2 (CNOPT 2), PEH TV, O2 TB, NTV Rusya ve diğer Rus televizyon kanallarını canlı izleyebilirsiniz.
Rus TV kanalları arsında en popüler olan televizyon kanalı 1. Kanal’dır. Rusya’da son açıklanan reyting ölçüm sonuçlarına göre devlet kontrolündeki 1. Kanal, yine devlet kontrolünde olan NTV Rusya kanalını geride bırakarak sıralamada birinciliğe yükselmiştir. Rus TNS şirketinin yaptığı son ölçümlere göre devlet kontrolündeki 1. Kanal’ı televizyon izleyicilerinin yüzde 14,2’si, Rossiya 1 kanalını yüzde 13,5’i, NTV Rusya kanalını seyircilerin yüzde 13,3’ü izlemiştir. Rusya’da uzun yıllar boyunca en çok izlenen televizyon kanalı olan 1. Kanal, bir ara NTV Rusya ve Rossiya 1 kanallarının gerisinde kalmıştı. Başka bir reyting şirketi olan FOM şirketinin yaptığı ankete göre Rus halkının çok büyük bir bölümü (%88) haberleri devlet kanallarından izlemektedir. Televizyon haberlerinden sonra Rus halkının %32’si haberleri internetten okumaktadır. Halkın %16’sı da haberleri gazetelerden okumaktadır. Rus halkı haberleri değişik yollardan takip etmesine rağmen, halkın çok büyük bir bölümü haberlerin doğruları yansıttığına inanmadığını söylemektedir.
Günlük yaşantımızda önemli bir yer kaplayan televizyon ilk olarak 1907 yılında Rus bilim adamı Boris Rosing ortaya çıkarılmış olmasına rağmen 1925 yılında Londra’da İskoç bilim adamı John Logia Baird tarafından geliştirilmiştir. Bu gelişmelerden sonra gerçek olarak çalıştırılan ilk televizyon 1927 yılında Philo Farnsworth tarafından icat edilmiştir. Dünyada yayın hayatına başlayan ilk televizyon kanalı WRGB, 1928 yılında Amerika’da yayına başlamıştır. İlk plazma televizyon 1936 yılında Kalman Tihanyi tarafından bulunmuştur. Meksikalı Guillermo Gonzalez Camarena 1940 yılında ilk renkli televizyonu icat etmiştir. Seri olarak üretimi yapılan ilk televizyon RCA 630 TS modelidir. Seri televizyon üretimi 1946 yılında üretilmiş ve satışa sunulmuştur. Seri olarak üretimi yapılan RCA 630 TS televizyon binlerce dolara satışa çıkarılmıştır. İlk televizyon binlerce dolara satılmış ve sadece zenginler tarafından alınabilmiştir. İlk üretilen televizyonların çok pahalı olmasından dolayı halk televizyonu ve sadece toplu alanlarda izleyebilmiştir. 1947 yılına gelindiğinde televizyonlar 200 doların altında satılmaya başlamıştır. Ancak televizyon fiyatlarının düşmesinden sonra televizyon evlere girmeye başlamıştır. Motorola VT 71 marka televizyon 189,95 dolara satılmaya başlamış ve televizyon fiyatlarının 200 doların altına inmesinden sonra satışlarda artış olmuştur. İlerleyen yıllarda televizyon sahibi olan insan oranı hızla artmış, 1946 yılında televizyon sahibi olanların oranı %0,5 iken, 8 yıl sonra 1954 yılında bu oran %56’ya, 1962 yılında %90’a çıkmıştır.

Bedavacanlitv olarak sizlere, Türkiye ve Dünya’da yayın yapan televizyon kanallarını canlı izleme imkanı sunuyoruz. Sitemizde, ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanallarının tamamını bulabileceğiniz gibi bir çok yerel tv kanalını da ücretsiz, abonelik gerektirmeden şifresiz izleyebilirsiniz. Ulusal yayın yapan televizyon kanallarının yanında radyoları da canlı dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv’de yerli ve yabancı televizyon kanalları, ziyaretçilerin site içinde daha iyi gezinebilmesi için kategoriler halinde düzenlenmiştir. İzlemek istediğiniz televizyon kanalı sitemizde yer almıyorsa ya da yayın yoksa bizlere “Yorumlar” bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı tv kanalını şifresiz, hd kalitesinde, donmadan, takılmadan, online, kesintisiz, canlı yayın izleyebilir, radyoları dinleyebilirsiniz. Bedavacanlitv.com iyi seyirler diler.

Biber TV (Perec TV) frekansı :

Güncel Biber TV (Pepper TB) rtmp kodu/M3u8 adresi :

http://178.162.205.85:8081/hls/perec.m3u8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.